Home Najdôležitejšie Ukrajinská hviezda už extrémne náročné obdobie nezvláda: Každý deň plačem

Ukrajinská hviezda už extrémne náročné obdobie nezvláda: Každý deň plačem

by Majo Malinovský
Jelina Svitolinová

MIAMI – Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová si dáva niekoľkotýždňovú súťažnú pauzu. Podľa vlastných slov cíti po invázii Ruska na územie Ukrajiny veľké psychické vypätie, ktoré má vplyv aj na jej kondičnú stránku.


Dáva si pauzu

“Uplynulé mesiace boli pre mňa extrémne náročné, nielen mentálne, ale aj fyzicky. Trápi ma boľavý chrbát a nemohla som sa adekvátne pripraviť na turnaje. Keď som však s neznesiteľnou bolesťou v srdci sledovala, ako statočne a odvážne bránia moji krajania Ukrajinu, dodávalo mi to silu, aby som na kurte bojovala. Teraz však už moje telo veľkú záťaž neunesie, preto vynechám niektoré antukové turnaje v Európe i duel Pohára Billie-Jean Kingovej proti USA,” napísala Svitolinová na svojom Instagrame.Každý deň plače

Na veľkých podujatiach WTA v Indian Wells a Miami vypadla už v 1. kole. “Bolo veľmi ťažké sústrediť sa na zápasy. Je to pre mňa náročné obdobie, každý deň plačem. Mám obavy o bezpečnosť mojich príbuzných, ktorí sú na Ukrajine a sú vystrašení,” dodala 20. hráčka svetového rebríčka.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − seven =