Home Najdôležitejšie Tibor Tóth spokojný s daviscupovým žrebom: Aký povrch zvolíme na Rumunsko?

Tibor Tóth spokojný s daviscupovým žrebom: Aký povrch zvolíme na Rumunsko?

by Majo Malinovský
Tibor Tóth

BRATISLAVA – Kapitána slovenského daviscupového tímu Tibora Tótha potešil výsledok londýnskeho žrebu, ktorý rozhodol, že jeho zverenci privítajú tenistov Rumunska. O voľbe povrchu na septembrový duel 1. svetovej skupiny sa rozhodne po konzultácii s hráčmi.


Aký povrch zvolíme?

“Som nesmierne rád, že opäť môžeme hrať doma, pretože atmosféra v posledných dvoch stretnutiach bola vynikajúca. Rumunsko je priaznivý žreb, no v žiadnom prípade nemôžeme nič podceniť. Verím, že sa nám stretnutie aj s podporou fanúšikov podarí zvládnuť a vyhráme. Musíme si ešte sadnúť a porozprávať sa, aký povrch zvolíme,” povedal Tóth pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Slovensko spoznalo súpera v boji o postup na finálový turnaj Davis CupuVzájomná bilancia vyrovnaná

S Rumunskom sa v ére samostatnosti stretli Slováci zatiaľ dvakrát. V roku 2002 v baráži o účasť vo svetovej skupine s ním v Prešove prehrali 1:4. V roku 2015 svojho súpera zdolali v dueli 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny na antuke v Konstanci 3:2. O dva body v singli sa postaral Martin Kližan. Tretí pridali deblisti Igor Zelenay s Andrejom Martinom, ktorí po výbornom výkone pokorili favorizovaný pár Florin Mergea, Horia Tecau.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 + fourteen =