Home Najdôležitejšie Tvrdá kritika niekdajšej svetovej jednotky: Fiasko a totálne zlyhanie, nikdy sme nemali nič také dovoliť!

Tvrdá kritika niekdajšej svetovej jednotky: Fiasko a totálne zlyhanie, nikdy sme nemali nič také dovoliť!

by Majo Malinovský
Nicolas Mahut, Francúzsko

PARÍŽ – Bývalá deblová svetová jednotka a dlhoročný daviscupový reprezentant Francúzska 41-ročný veterán Nicolas Mahut si nedával servítku pred ústa.


Mahut, ktorého Francúzsko vďaka triumfu 3:2 v Maďarsku postúpilo na finálový turnaj Davisovho pohára, sa pred pár dňami verejne pridal na stranu kritikov nového formátu reprezentačnej súťaže.

Revolučná zmena formátu mala Davis Cup posunúť na nový level, ale naopak neúspešná spolupráca s investičnou skupinou Kosmos vyšla Medzinárodnú tenisovú federáciu (ITF) poriadne draho. Práve jej skončenie vyvolalo radosť u mnohých tvrdých kritikov z radov fanúšikov aj tenistov, ktorým sa nový formát zdá málo divácky atraktívny a na ich strane stojí aj francúzsky veterán.

Stratili sme posledné štyri roky

Správa o ukončení päťročnej spolupráce ITF so skupinou Kosmos potešila nejedného fanúšika, ktorý túži po návrate k starému formátu tímovej súťaže a rovnako to vidí aj Mahut.“Stratili sme posledné štyri roky Davis Cupu. Nikdy sme nemali nič také dovoliť. Možno si mysleli, že robia správne rozhodnutie, ale prakticky okamžite videli, že to nefunguje. Nápad urobiť nejaký typ majstrovstiev sveta v tenise ani nemohol fungovať. Verejnosť na to nijako nereagovala,“ nedával si servítku pred ústa v úprimnom rozhovore pre francúzsky L’Equipe.

Pomenoval vinníkov

Päťnásobný deblový grandslamový šampión nenechal suchú nitku ani na konkrétnych ľuďoch, ktorí sú podľa neho za to všetko zodpovední: “Bolo to totálne zlyhanie. Nevysielali to ani na veľkých francúzskych televíznych programoch. Som veľmi naštvaný na prezidenta ITF Haggertyho. Jeho zlý nápad nás poslal ku dnu a môžeme sa len dohadovať, čo sa teraz stane. Giudicelli tiež vie, čo si myslím o jeho rozhodnutí ako viceprezidenta ITF a prezidenta FFT (Francúzskej tenisovej federácie).““Je evidentné, že aj on nesie veľkú časť zodpovednosti za toto fiasko, a ako vidím, ani to nespochybňuje. Vo Francúzsku sme vždy mali veľmi silnú obľubu Davis Cupu, ale myslím, že malé deti túto súťaž, ktorú nám Kosmos vnútil, ani nechceli hrať,” pripomenul Mahut s tým, že vo Francúzsku mal pôvodný Davis Cup veľmi silnú tradíciu, ale nový formát od Kosmosu všetko zmenil.

Dočkáme sa starého formátu?

IFT po zrušení zmluvy s Kosmosom, ktorej šéfom je bývalá barcelonská futbalová hviezda Gerard Piqué, čelí tlaku, pretože Kosom žiada mnohomiliónové odškodné za predčasné odstúpenie od kontraktu. Tento ročník sa odohrá ešte podľa aktuálneho formátu a v priebehu roka by sa malo rozhodnúť, či a aké zmeny ďalšie pokračovanie Davis Cupu prinesie.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × four =