Home Najdôležitejšie Tréner Simon o svojom zverencovi Molčanovi po postupe do hlavnej súťaže: Verím, že ešte nepovedal posledné slovo

Tréner Simon o svojom zverencovi Molčanovi po postupe do hlavnej súťaže: Verím, že ešte nepovedal posledné slovo

by Roderik Pastier

NEW YORK – Slovenský tenista Alex Molčan sa na grandslamovom turnaji US Open prebojoval po prvý raz v kariére do hlavnej súťaže jedného z turnajov veľkej štvorky. Vo finále kvalifikácie zdolal Portugalčana Gastaa Eliasa 6:2, 4:6, 7:6(6). V rozhodujúcom sete dlho ťahal za kratší koniec, do hry sa vrátil doslova až v hodine dvanástej.


Alexa vo Flushing Meadows sprevádza Ladislav Simon, ktorý ho v Národnom tenisovom centre vedie od roku 2019. Skúsený tréner takto zhodnotil doterajšie počínanie svojho zverenca v New Yorku: “Alex podával od začiatku kvalifikácie veľmi sústredené výkony, prvé dva zápasy prešiel bez zaváhania. V treťom finálovom kole sa teším, že to konečne vyšlo a že si zahrá hlavnú súťaž na grandslame. Už vo Wimbledone bol k tomu veľmi blízko, tentokrát sa to podarilo a verím, že ešte nepovedal posledné slovo.”

Molčan proti Eliasovi vyhral prvý set, no súper dokázal vyrovnať a v treťom sete bol zo začiatku na koni. Napokon sa o víťazovi rozhodovalo v tajbrejku, v ktorom dvadsaťtriročný rodák z Prešova odvracal dokonca dva mečbaly. “V treťom sete to bolo veľmi náročné na psychiku. Bol extrémne teplý deň, súper bol veľmi kvalitný. Som rád, že Alex nezložil zbrane ani za nepriaznivých stavov, stále bojoval o víťazstvo a nakoniec sa radoval ten odolnejší. Odmena za tú námahu sa tentokrát priklonila na našu stranu,” povedal Simon.Alex už pozná aj súpera pre prvé kolo hlavnej súťaže. Je ním rovnako úspešný kvalifikant Cem Ilkel z Turecka. “Hrať proti kvalifikantovi nikdy nie je jednoduché. Ilkel má za sebou tri víťazné zápasy proti kvalitným súperom. Na dva víťazné sety zdolal vo finále kvalifikácie Čecha Jiřího Lehečku, ktorý je naozaj ťažký súper. Oboch poznáme z turnajov. Do zápasu proti Ilkelovi pôjde Alex určite s veľkou pokorou a odhodlaním. Verím, že zúročí svoju dobrú formu,” zaželal si na záver Simon.

Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × two =