Home Najdôležitejšie Toni Nadal: Ak sa Rafa dostane na Roland Garros do druhého týždňa, nepochybujem o jeho víťazstve

Toni Nadal: Ak sa Rafa dostane na Roland Garros do druhého týždňa, nepochybujem o jeho víťazstve

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, ATP Mutua Madrid Open

Toni Nadal je presvedčený, že ak Rafa postúpi na Roland Garros do druhého týždňa, tak získa trofej.

Rafael Nadal sa predstaví na grandslamovom Roland Garros. Žreb bol k legendárnemu 22-násobnému grandslamovému šampiónovi veľmi krutý. Hneď v úvodnom kole si zmeria sily so svetovou päťkou Nemcom Alexanderom Zverevom. Bude to náročná previerka.

Rafov strýko a bývalý tréner Toni Nadal verí, že ak sa španielsky tenista dostane do druhého týždňa, tak má šancu celý turnaj vyhrať. “Ak bude mať Rafa pri žrebe trochu šťastia, odohrá dobré prvé zápasy a pôjde do druhého týždňa, takmer nepochybujem o jeho víťazstve,“ cituje Toniho Nadala Relevo.

37-ročný Rafael Nadal bojuje v posledných rokoch viac so zraneniami, ako súpermi na kurte. Tento rok odohral len 4 turnaje. V januári na tvrdom povrchu v Brisbane stroskotal vo štvrťfinále na domácom Austrálčanovi Jordanovi Thompsonovi po 3-setovom boji, keď nevyužil mečbaly. No v tomto zápase sa znovu zranil.

Pred Roland Garros odohral Rafael Nadal tri turnaje na antuke – v Barcelone prehral v 2. kole s Alexom De Minaurom, v Madride v osemfinále s Čechom Jiřím Lehečkom a v Ríme v 2. kole hladko podľahol Poliakovi Hubertovi Hurkaczovi.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + 1 =