Home Audio/video VIDEO Slovenská radosť na Roland Garros: Bojovníčka Šramková preskočila aj maďarskú prekážku

VIDEO Slovenská radosť na Roland Garros: Bojovníčka Šramková preskočila aj maďarskú prekážku

by Majo Malinovský
Rebecca Šramková, WTA Rím

PARÍŽ – Slovenská tenistka Rebecca Šramková postúpila do hlavného turnaja antukového parížskeho grandslamu Roland Garros.

V dnešnom kvalifikačnom finále slovenská nasadená 16. zvládla súboj s maďarskou 27. kvalifikačného pavúka Pannou Udvardyovou, ktorú zdolala po dve aj trištvrte hodiny trvajúcom boji po setoch 7:5, 3:6, (10)7:6(2).

Šramková aj dnes potvrdila povesť veľkej bojovníčky, keď v prvom sete prehrávala už 1:5, ale šnúrou šiestich vyhratých hier po sebe sa napokon po 53 minútach radovala zo zisku prvého setu – 7:5. V druhom dejstve sme boli svedkami množstva brejkov, Šramková ale od stavu 2:1 dokázala vyhrať už len jedinú hru a druhé dejstvo získala maďarská súperka – 3:6.Do tretieho setu vstúpila Šramková ako uragán, keď hneď v druhej hre zobrala Udvardyovej podanie a viedla 3:0 aj 4:1, ale Maďarka sa nezvdala a po brejku v siedmej hre sa vrátila späť do zápasu. V dvanástej hre mala Šramková na podaní súperky mečbal, ale jeho zahodenie ju napokon mrzieť nemuselo. V následnom tajbrejku Slovenka jasne dominovala, keď si vypracovala rýchlo vedenie 7:0 a po triumfe 10:2 mohla oslavovať postup do hlavného turnaja Roland Garros.

Šramková sa predstaví v hlavnej súťaži Roland Garros druhýkrát v kariére. V roku 2022 ako “lucky loserka” podľahla v prvom kole Ruske Darii Kasatkinovej hladko 2:6, 0:6.

ženy – kvalifikácia – finálové 3. kolo: Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR-16) – Panna Udvardyová (Maď.-27) 7:5, 3:6, 7:6 (2)

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 3 =