Home Najdôležitejšie Tím Európy získal premiérový Laver Cup, Federer pridal posledné body

Tím Európy získal premiérový Laver Cup, Federer pridal posledné body

PRAHA – Tím Európy sa stal víťazom premiérového ročníka Laver Cupu, keď porazil výber sveta v pomere 15:9. O rok sa Laver Cup presunie do Chicaga.

John Isner/Jack Sock – Tomáš Berdych/Marin Čilič 6:7(5), 6:7(6)

Štvorhra na úvod priniesla drámu. Stretlo sa v nej kvarteto výborne podávajúcich pánov, a tak prvý set brejk nepriniesol. Skrátenú hru tesne ovládli Američania. V druhom dejstve zmazali Európania manko 0:3, ale opäť nedokázali uspieť vo vyrovnanom tajbrejku.

Alexander Zverev – Sam Querrey 6:4, 6:4

Minimálne „predĺženie“ v podobe rozhodujúcej štvorhry vybojoval pre Európu za stavu 9:6 mladý Nemec. Brejky boli v zápase len dva. V prvom sete si ho Zverev pripísal za stavu 3:3, druhé dejstvo ním otočil. Americký dlháň nemal ani brejkbal.

John Isner – Rafael Nadal 7:5, 7:6(1)

O prekvapenie a ďalšiu dramatizáciu sa postaral vyše dvojmetrový americký matador. Zápas otvoril brejkom, a hoci si „Rafa“ pripísal za stavu 4:5 ribrejk, koncovku úvodnej časti prekvapujúco nezvládol. Druhé dejstvo sa zaobišlo bez brejkov a v skrátenej hre Isner kraľoval. V zápase nastrieľal 23 es.

Roger Federer – Nick Kyrgios 4:6, 7:6(6), 11:9

O spečatenie víťazstva Európy sa postaral švajčiarsky velikán. O to, že diváci videli vrchol večera, sa zaslúžil rovnakou mierou aj Kyrgios. Austrálsky búrlivák si pripísal v prvom sete za stavu 2:2 brejk a v koncovke zmazal 5 brejkbalov. Druhé dejstvo mohlo Federera mrzieť. Nepotvrdil totiž brejk na 3:1 a v skrátenej hre premrhal náskok 6:3. Napriek tomu strhol víťazstvo na svoju stranu. V supertajbrejku prehrával 5:8, za stavu 8:9 odvracal mečbal, no napokon všetko zvrátil a Európa mohla oslavovať.

Premiérový ročník podujatia, ktoré je pomenované po bývalom vynikajúcom austrálskom tenistovi Rodovi Laverovi, privítala Praha. O rok sa uskutoční v Chicagu, Európa a svet si tam zmerajú sily od 21. do 23. septembra.