Home Správy Rybáriková vo Wu-chane napriek sľubným úvodom s prehrou v 1. kole

Rybáriková vo Wu-chane napriek sľubným úvodom s prehrou v 1. kole

WU-CHAN – Magdaléna Rybáriková prehrala v 1. kole turnaja kategórie WTA Premier 5 v čínskom Wu-chane (2 365 250 USD, tvrdý povrch vonku) s 9. nasadenou Poľkou Agnieszkou Radwaňskou 4:6, 5:7.

Úvod zápasu mala Magda skvelý. Výborne hrala na sieti, dobre sa pohybovala a po brejku z 3. gemu viedla v 1. sete 2:1. Náskok si strážila až do stavu 4:3. Vtedy sa poľská favoritka dočkala ribrejku a ovládla aj koncovku. Našej tenistke vôbec nefungovalo 1. podanie.

Do druhého dejstva vstúpila zverenkyňa Petra Hubera brejkom. V kvalitatívne skvelej 2. hre stratila vedenie 30:15 a o pár minút prehrávala 1:4. Zložiť zbrane však odmietla. Húževnatosťou a zlepšenou hrou odolala manku 2:5, 15:40 a vyrovnala. Obrat sa napriek tomu nekonal, záver patril znova Poľke.

• zápas trval 2 hodiny a 4 minúty
  • Rybáriková trafila do kurtu len 43 percent 1. servisov
  • spravila 10 dvojchýb

Najbližšou zastávkou sympatickej rodáčky z Piešťan bude Peking, kde sa hrá počas budúceho týždňa turnaj kategórie Premier Mandatory.