Home Najdôležitejšie Thiem schytal ďalšiu tvrdú kritiku: Neúctivé, vôbec nevie, o čom hovorí!

Thiem schytal ďalšiu tvrdú kritiku: Neúctivé, vôbec nevie, o čom hovorí!

by Majo Malinovský
Dominic Thiem

VIEDEŇ – Kritická reakcia aktuálnej svetovej trojky Dominica Thiema, ktorému sa nepozdáva myšlienka finančnej podpory hráčov na nižších pozíciách v rebríčkoch, okamžite spustila lavínu kritiky.

Podľa Thiema si častokrát oni sami môžu za svoj neúspech a navyše nikto z nich nie je bezprostredne odkázaný na pomoc iných: “Poznám prostredie z Future Tour a veľa mladých tenistov sa nevenuje športu naplno. Ja som sa tiež vypracoval z nuly a musel som tvrdo pracovať, nikto zo špičkových hráčov nedostal nič zadarmo. V žiadnom povolaní vám nikto negarantuje bohatstvo. Myslím si, že v týchto časoch sa dajú peniaze venovať na lepšie veci, napríklad ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú, žiadny tenista nehladuje,” citovala vtedy Thiema agentúra SID.

Jeho vyhlásenie okamžite spustilo vlnu kritiky, keď na jeho výrok postupne zareagovali Nemec Dustin Brown, Ukrajinec Iľja Marčenko a mnohí ďalší. Medzi nimi aj britská tenistka Tara Moorová, ktorá na sociálnej sieti uviedla na Twitteri: “Toto si niektorí vysoko postavení hráči myslia. Smutné je, že niektorí nižšie postavení tenisti sú teraz naozaj v kríze a potrebujú pomoc. Prišli o prácu a nemajú na jedlo ani na lekársku pomoc.”

“Možno je medzi hráčmi mimo Top 500 nejaký budúci grandslamový šampión, ale nemusí sa ním stať, pretože kvôli tejto kríze zavesí raketu na klinec. Dominic si samozrejme môže vybrať, či niekomu pomôže, ale povedať, že nižšie postavení hráči toľko nemakajú, je neúctivé,” rozohnila sa aktuálne 441. hráčka sveta, ktorá jedným dychom dodala: “Nemá žiadne právo súdiť morálku ostatných, keď ich nepozná osobne.”

S jej názorom súhlasia aj ďalšie postavy z tenisovej scény. “Je to teraz boj o prežitie,” uznáva 395. hráč sveta Michael Geerts. “Hráči medzi 500. a 700. miestom sú tenisu oddaní rovnako ako tí najlepší na svete a zaslúžili by si nejakú podporu,” dodáva Belgičan.Hnev neskrývala ani americká tenistka Alexandra Kiicková, aktuálne 160. hráčka sveta. “Je jasne vidieť, že vôbec nevie, o čom hovorí. Nikdy v živote som nevidela pracovitejších ľudí než práve tých, ktorí hrajú na tých najmenších turnajoch. Je veľa tenistov, ktorí tieto podniky každý týždeň obchádzajú a dúfajú, že si na nich zarobia a s tým minimálnym platom potom nejako vyjdú,” rozčúlene napísala Američanka.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 − four =