Home Najdôležitejšie Thiem o hrozných skúsenostiach: Viem, že existujú hráči, ktorí sa nechovajú profesionálne

Thiem o hrozných skúsenostiach: Viem, že existujú hráči, ktorí sa nechovajú profesionálne

by Majo Malinovský
Dominic Thiem

VIEDEŇ – Antukový princ Dominic Thiem schytal v uplynulom čase veľa kritiky a už nedávno sa vyjadril k otvorenému listu, ktorý mu poslala talentovaná alžírska tenistka Inés Ibbouová. Na jej stranu sa postavili aj Venus Williamsová či Nick Kyrgios a Rakúšan sa razom ocitol pod paľbou kritiky.


V odpovedi na kritický list afrického zázraku sa Thiem pokúsil vysvetliť, že niektoré veci si ľudia nesprávne vysvetlili a vôbec nechcel povedať, že nikto si pomoc nezaslúži. Má ale na to svoj osobný názor a chce si zachovať právo vlastného rozhodnutia na to, komu pomoc poskytnúť či neposkytnúť.

Hrať tenis znamená ťažiť z privilegovanej situácie

“Je jasné, že existuje veľa hráčov, ktorí si túto pomoc zaslúžia, ktorí bojujú o to, aby boli každý deň lepší. Ale tiež si myslím, že ak chcete začať hrať tenis a byť schopný trénovať počas svojho detstva, je to už tak, že ťažíte z dosť privilegovanej situácie. Tenis je veľmi drahý šport. Rodičia alebo sponzori musia platiť od útleho veku okolo 50 alebo 75 tisíc EUR. To nie je ľahké,“ uviedol Thiem pre L’Equipe.“Existuje veľa skúseností, ktoré na verejnosti nechcem hovoriť, pretože nie sú pekné. Sú naozaj hrozné. Takže viem, že existujú hráči, ktorí sa nechovajú profesionálne, ako si tento šport zaslúži. Nie každý, veľa hráčov takých nie je. Ale sú tu aj takí. Z tohto dôvodu chcem sám rozhodovať o tom, komu pomôžem,“ dodala aktuálna svetová trojka.

Podporuje mladých tenistov v Rakúsku

Thiem podotkol, že podľa neho sú na svete ľudia a organizácie, ktoré potrebujú podporu viac ako tenisti a preto si chce on sám voliť, komu pomôže a dodáva, že už aj pomáha a podporuje mladé talenty v Rakúsku. Nehovorí o tom a nerobí to pre to, že si to zaslúžia. Po vyzbieraní šiestich miliónov ITF v spolupráci s ATP a WTA chystá pre hráčov z nižších poschodí rebríčka ITF ďalší podporný fond.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 2 =