Home Najdôležitejšie Po 6 miliónoch ďalšia injekcia: Medzinárodná federácia pripravuje ďalší fond na podporu nižšie postavených hráčov

Po 6 miliónoch ďalšia injekcia: Medzinárodná federácia pripravuje ďalší fond na podporu nižšie postavených hráčov

by Majo Malinovský
tenisová raketa

LONDÝN – Medzinárodná tenisová federácia (ITF) chystá ďalší podporný fond pre hráčov z nižších rebríčkových priečok. Práve ich najviac postihla pandémia nového koronavírusu, keď prišli o príjmy z turnajov. V prvej vlne ITF spoločne s organizáciami ATP a WTA nazbierala vyše šesť miliónov dolárov, ktoré sa rozdelia medzi zhruba 800 hráčov.


Aktuálna tenisová sezóna je kvôli spomínanej pandémii prerušená od začiatku marca a reštart sezóny sa stále odkladá. Aktuálne je dianie na okruhoch pozastavené až do konca júla a stále pretrvávajúce cestovné obmedzenia môžu túto prestávku ešte predĺžiť.

Federácia, ktorá robí všetko pre záchranu nižšie postavených hráčov, ktorí sa môžu pohybovať na hranici konca kariéry, uviedla, že nový podporný fond by mal pomôcť tenistom zo šiestej a siedmej stovky rebríčka za predpokladu, že nečerpajú financie z iných zdrojov. Presnejšie detaily ohľadom podpory oznámi ITF po zasadnutí rady, ktoré sa koná 2. júna.“Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zaistili, že sa talentovaným hráčom na turnajoch ITF dostane podpory, ktorú potrebujú v týchto neistých časoch k svojmu rozvoju,” uviedol David Haggerty, ktorý je prezidentom ITF.

David Haggerty (Foto: ITF/Paul Zimmer)

Séria ITF World Tennis Tour slúži ako medzistupeň medzi juniorskými a seniorskými turnajmi. Pomáha profesionálom zarobiť peniaze a získať body do rebríčka, vďaka ktorým by sa mohli posunúť na elitné okruhy ATP a WTA.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 5 =