Home Najdôležitejšie Thiem nedal zranenému Zverevovi vo štvrťfinále Roland Garros žiadnu šancu

Thiem nedal zranenému Zverevovi vo štvrťfinále Roland Garros žiadnu šancu

by Michal Pokrivka

PARÍŽ – Prvým semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) sa stal siedmy nasadený Rakúšan Dominic Thiem. Vo štvrťfinále zvíťazil nad nemeckou dvojkou žrebu Alexandrom Zverevom 6:4, 6:2, 6:1.

Nemec držal v prvom sete so súperom krok len do stavu 3:3. Viditeľne ho limitovali problémy s ľavým stehenným svalom, čo výborne hrajúci Thiem využil a záver bez problémov kontroloval.

S pribúdajúcim časom sa problémy dvojky „pavúka“ stupňovali. Zdravotná indisponovanosť viedla k úsiliu o skracovanie výmen a to zas k nevynútených chybám. Druhé dejstvo zlomil rakúsky tenista vo svoj prospech už brejkom na 2:1, na ktorý v 5. geme nadviazal.

Tretí set sa v podstate len dohrával. Nemecký dlháň odolal za stavu 0:4 trojici brejkbalov, čím sa zrejme vyhol „kanárovi“. V koncovke však konzistentný rodák z Viedenského Nového Mesta žiadnu drámu nedopustil. Bekhendovým víťazným úderom premenil na príjme v poradí tretí mečbal.

Zaujalo nás:

  • Zverev mal po 1. podaní len 53-percentnú úspešnosť
  • spravil 42 nevynútených chýb
  • Thiem postúpil v Paríži do semifinále tretíkrát za sebou

„Bol to z mojej strany výborný zápas, v dôležitých momentoch som zahral tie správne údery. Je skvelé byť v Paríži tretikrát za sebou v semifinále. Keď som bol ešte junior, nemyslel som, že sa mi to niekedy podarí. Tento turnaj milujem. Teraz urobím všetko pre to, aby som sa dostal ešte o krok ďalej a postúpil v Paríži až do finále,“ uviedol šťastný víťaz.

O premiérové grandslamové finále sa zverenec Güntrea Bresnika pobije s 20. nasadeným Srbom Novakom Djokovičom alebo talianskym prekvapením Marcom Cecchinatom.

Podobné články

Leave a Comment

5 + five =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy