Home Roland Garros Keysová po kvalitnom výkone prvou semifinalistkou Roland Garros

Keysová po kvalitnom výkone prvou semifinalistkou Roland Garros

by Michal Pokrivka

PARÍŽ – Trinásta nasadená Američanka Madison Keysová zdolala v prvom štvrťfinále grandslamového Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) Kazašku Juliu Putincevovú 7:6(5), 6:4.

V úvodnom sete boli obe hráčky do stavu 3:3 pri vlastnom podaní suverénne. Následne udrela na príjme kazašská tenistka, ktorá sa snažila deptať súperku najmä častými dropšotmi. Favoritka zabrala pri manku 3:5. Otočila priebeh, a hoci dva setbaly na 7:5 nevyužila, v tajbrejku profitovala z lepšieho servisu a agresívnejšieho prístupu.

Druhé dejstvo sa vyvíjalo podobne. Američanka však čoraz lepšie čítala hru subtílnej Kazašky a v 7. geme sa tentokrát presadila na riterne ona. V závere sa mohla oprieť o výborné prvé podanie a bez problémov dokráčala do semifinále.

Zaujalo nás:

  • Putincevová mala v prvom sete 87-percentné zapojenie 1. servisu (34 z 39)
  • Keysová čelila jedinému brejkbalu
  • po 1. podaní zvládla 31 z 37 výmen
  • skončila s výbornou bilanciou 30 víťazných úderov, 21 nevynútených chýb

„Ďakujem všetkým fanúšikom za podporu, boli skvelí. Som rada, že som to zvládla v dvoch setoch. Putincevová hrala v úvode zápasu veľmi dobre, nerobila žiadne chyby. Za stavu 3:5 som pridala na agresivite, dokázala som sa dobre skoncentrovať a začala som veriť mojej hre, čo bol kľúč k úspešnému obratu,“ povedala v prvom interview víťazka.

Vo svojom prvom parížskom semifinále vyzve 23-ročná americká tenistka svoju krajanku Sloane Stephensovú, nasadenú ako desiatu, alebo ruskú štrnástku žrebu Dariu Kasatkinovú.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 5 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy