Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (5.3.): Zdolá vo výbornej forme hrajúci Nišikori aj chorvátskeho protivníka? V Argentíne Andújar a Ramos

Tenisové tipy (5.3.): Zdolá vo výbornej forme hrajúci Nišikori aj chorvátskeho protivníka? V Argentíne Andújar a Ramos

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si zašli do holandského Rotterdamu a Buenos Aires.


ATP Buenos Aires – štvrťfinále

Albert Ramos-Viňolas – Sumit Nagal (5.3. o 17:00)

Španiel Ramos sa nachádza v slušnej forme, keď minulý týždeň dokráčal v Córdobe až do finále, ale zaujímavosťou je, že všetky zápasy odohral na plný počet setov. O 2 dni neskôr už štartoval v Buenos Aires, kde ho poriadne vytrápil dánsky supertalent Rune a následne zdolal Koepfera, ktorý však antuke hráva len minimálne. Ind Nagal sa na tomto turnaji dostal do výbornej formy, keď prešiel z kvalifikácie až do štvrťfinále. V minulom zápase vyradil Čilana Garina v pozícii outsidera a proti unavenému Ramosovi nebude bez šance. 46. hráč sveta má v nohách veľkú porciu zápasov a Nagal by plusový handicap pokryť mohol.

Tip: Nagal handicap +2,5

Kurz Niké: 1,88

Tip KO


ATP Buenos Aires – štvrťfinále

Pablo Andújar – Francisco Cerundolo (5.3. o 18:30)

V štvrťfinálovom zápase nás čaká súboj dvoch kvalitných antukárov s vekovým rozdielom 12 rokov. Cerundolo je v tejto sezóne vo výbornej forme, s celkovou bilanciou 10-2. V Concepción bol až vo finále a tu v Buenos Aires sa mu tiež darí, keď zvládol kvalifikáciu a zdolal Coriu s Pairem, ktorý opäť potvrdil, prečo nosí prívlastok francúzskeho búrliváka. Andújar je v 35 rokoch postupne na ústupe a minulý rok zakončil s bilanciou 16-24, ale na antuke ešte stále ma čo ukázať, a preto bude dnešný zápas vyrovnaný. Tip na vyšší počet gemov v zápase mi príde ako najvhodnejšia alternatíva.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,70

Tip OKATP Rotterdam – štvrťfinále

Borna Čorič – Kei Nišikori (5.3. o 19:30)

Japonec Nišikori sa po dlhej pauze zapríčinenej zranením dostáva do skvelej formy. Tu v Holandsku vyradil dvoch favoritov v podobe Augera a de Minaura. Aktuálne 45. hráč sveta odohral v minulej sezóne len 6 zápasov s negatívnou bilanciou 2-4. Čorič si v Austrálii neviedol podľa predstáv, keď prehry s Evansom a predovšetkým s McDonaldom patrili do kategórie prekvapivých. V Rotterdame doposiaľ nestratil set a zdolal Van De Zandschulpa a Lajoviča. Nišikori vyhral jediný vzájomný zápas v troch setoch a myslím si, že na základe aktuálnej formy môže v koncovke výhru uchmatnúť aj dnes.

Tip: Víťaz zápasu Nišikori

Kurz Niké: 2,18

Tip KO

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven − seven =