Home Najdôležitejšie Fantastická Kužmová zabojuje s holandskou parťáčkou už o titul: Semifinále zvládli bez straty setu

Viktória Kužmová

LYON – Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Holanďankou Arantxou Rusovou postúpili do finále štvorhry na turnaji WTA 250 vo francúzskom Lyone (235 238 EUR, tvrdý povrch hala). Najvyššie nasadený pár zdolal v semifinále kazašsko-bieloruskú dvojicu Anna Danilinová, Lidzija Marožavová 6:3, 6:3 za 65 minút.

Slovensko-holandský pár nezačal zápas podľa predstáv, keď už v prvom geme prišiel o podanie, ale Kužmová s Rusovou dokázali kontrovať ribrejkom. V piatej hre však opäť stratili servis, ale rovnako ako v úvode, podarilo sa im prelomiť podanie svojich súperiek a vyrovnali na 3:3. Od tohto stavu začala dvojica so slovenským zastúpením na kurte dominovať a sériou troch gemov v rade sa ujala vedenia v zápase.

V druhom sete prišlo k značnému zlepšeniu na servise, Danilinová/Marožavová mali k dispozícii len jediný brejkbal, ktorý sa im však nepodarilo využiť, naopak najvyššie nasadený pár svoje súperky dvakrát brejkol a zaslúžene postúpil do finále.

Vo finále sa stretnú s lepšími zo súboja Eugenie Bouchardová, Oľga Danilovičová – Makoto Ninomijová, Renata Voráčová. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka zabojuje o svoj tretí titul vo štvorhre na okruhu WTA. Prvé dva získala v roku 2019 v Prahe a v Bukurešti.