Daniil Medvedev
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Tenisové tipy (25.6.): Potvrdí Medvedev roľu favorita a kto uspeje v súboji dvoch špecialistov na trávu?

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde sme upriamili pozornosť do španielskej Malorky.


ATP Mallorca – semifinále

Daniil Medvedev vs Pablo Carreňo Busta (25.6. o 16:00)

Prvý semifinálový duel na Malorke nám prinesie zaujímavý súboj medzi svetovou dvojkou Medvedevom a domácim Bustom. Rus má hru na trávu ako stvorenú, o čom svedčí aj pozitívna kariérna bilancia 30-15. Minulý týždeň to ešte v Halle nevyšlo, ale v Španielsku Medvedev doposiaľ nestratil set a vygumoval Mouteta s Ruudom. O Carreňovi bustovi sa rozhodne nedá povedať, že by mal trávnatý povrch v obľube. Španiel má kariérne negatívnu bilanciu 5-9, ale v domácom prostredí vyradil nebezpečných “travárov” Veselého s Thompsonom. V boji o finále by to však už na superfavorizovaného ruského tenistu nemalo stačiť a môj názor je, že Carreňo bude ťahať výrazne za kratší koniec.

Tip: Počet gemov Carreňo Busta menej ako 9,5

Kurz Niké: 1,76

Tip KO


ATP Mallorca – semifinále

Sam Querrey vs Adrian Mannarino (25.6. o 18:30)

V druhom semifinále budeme svedkami súboja dvoch výborných tenistov na trávnatý povrch s odlišným herným štýlom. Zatiaľ čo Querrey preferuje servis + volej, Mannarino patrí medzi technických hráčov s výbornými slajzami a veľkou variabilitou hry. Všetky tieto aspekty sú na tráve účinné, aj preto majú obaja tenisti skvelé trávnaté výsledky. Dnes môžeme očakávať vyrovnaný boj, ktorý môže rozhodnúť len pár loptičiek. Američan sa v prvom kole trápil s Baenom, ale v rozhodujúcom tajbrejku zahral výborne, následne mu nenastúpil výborne hrajúci Humbert a prekvapivo v dvoch setoch vyradil domáceho Bautistu. Aj Mannarino si pripísal skalp domáceho hráča v podobe kvalitného Lopeza a v dnešnom dueli očakávam veľa gemov, minimálne jeden tajbrejk a možno aj všetky sety do sedem. Over je jasnou voľbou.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 23,5

Kurz Niké: 1,83

Tip KOZdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − six =