Novak Djokovič spoločne s lúčiacim sa Troickim (Foto: Instagram - Novak Djokovic)

FOTO Djokovič reaguje na koniec kariéry bývalej svetovej dvanástky: Bol si dôležitou súčasťou môjho osobného rastu

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič reagoval prostredníctvom svojho twitterového účtu na koniec kariéry ďalšieho Srba – Viktora Troickeho. Ten, v 35 rokoch odohral svoj posledný zápas v kariére na Wimbledone, kde podľahol v semifinále kvalifikácie Nakašimovi. S tenisom však úplne nekončí, aktuálne trénuje daviscupový tím Srbov.


Najvýznamnejšie úspechy dosahovala bývalá svetová dvanástka predovšetkým v tímových súťažiach. 35-ročný Troicki vyhral všetky tri hlavné tímové súťaže skôr ako ktokoľvek iný. Bol súčasťou srbského daviscupového tímu pri triumfe v roku 2010, ďalej slávil triumf na medzinárodných majstrovstvách v rokoch 2009 a 2012, jeho posledným veľkým úspechom bol triumf Srbov na ATP Cupe v roku 2020.

Troicki odchádza do tenisového dôchodku aj s individuálnymi úspechmi. Bol svetovou dvanástkou v roku 2011, vyhral tri turnaje kategórie ATP vo dvojhre, dve deblové. Zo širšej perspektívy dal fanúšikom tenisu veľa spomienok na to, aby si vážili jeho talent, zručnosť a rozhodnosť. Nehovoriac o večnom dojme na súčasnú svetovú jednotku Novaka Djokoviča.“Môj priateľ Viktor, bol si dôležitou súčasťou môjho osobného rastu a tenisového príbehu ako takého. Možno teraz končíš kariéru, ale nepochybne ešte inšpiruješ mnoho ďalších tenisových talentov. Ďakujem za všetko, držím palce,” napísal Djokovič na Twitteri.

Tenisovú kapitolu Troicki však ešte definitívne neuzavrie. Už dlhšie pôsobí na poste trénera srbského daviscupového tímu, kde budú rozhodne upriamované aj jeho ďalšie ciele.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Viktória Kužmová

VIDEO Hrunčáková opäť bojovala, ale nestačilo to: Naša lucky loserka si v Číne o finále nezahrá

KANTON – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Kantone. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen + 20 =