Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (24.4.): Zaujímavé semifinálové duely za účasti Nadala aj Tsitsipasa, dočkáme sa grécko-španielskeho finále?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti a dnes sa pozrieme do Barcelony, kde sa odohrajú semifinálové zápasy.

ATP Barcelona – semifinále

Jannik Sinner vs Stefanos Tsitsipas (24.4. o 13:30)

Zaujímavý semifinálový duel medzi talianskym talentom Sinnerom a vo skvelej forme hrajúcim Tsitsipasom. Grék sa môže pýšiť osemzápasovou víťaznou sériou bez straty setu, kedy najprv triumfoval na turnaji v Monte Carle a dvojsetovými výhrami prechádza aj v Barcelone, kde postupne zdolal Munar, De Minaura a Augera Alliasimeho. Talian Sinner porazil Gerasimova, Bautistu a prekvapivo aj Rusa Rubleva a potvrdil, že antuka mu sedí ako uliata. Medzi týmito dvomi tenistami pôjde o tretí vzájomný zápas, oba predchádzajúce sa odohrali zhodne v Ríme na antuke, kde najprv v roku 2019 triumfoval Tsitsipas a o rok neskôr mu Sinner porážku vrátil trojsetovou výhrou. Vyrovnaný zápas očakávam aj dnes, a preto volím tip na vyšší počet gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,85

Rafael Nadal vs Pablo Carreno Busta (24.4. o 16:00)

V druhom semifinálovom zápase nás čaká duel dvoch krajanov. Nadal je rozhodne najväčším favoritom na zisk titulu, ale turnajom doposiaľ neprechádza dominantným spôsobom. Set stratil prekvapivo s Ivaškou aj Nišikorim a dvojsetovú výhru si pripísal len s Britom Norriem, ktorého antukové kvality sa s kvalitami Španiela nedajú porovnávať. Jeho súperom bude Carreno, ktorý hrá v posledných týždňoch famózne. V španielskej Marbelle získal titul, v Monte Carle dokráčal do osemfinále, kde prehajdákal náskok 5-2 v treťom sete s Nórom Ruudom. V Barcelone zdolal Thompsona, Zapatu Mirallesa a v pozícii outsidera triumfoval aj nad Argentínčanom Schwartzmanom. Nadal aktuálne nedisponuje takou hernou formou, aby krajanovi uštedril drvivú porážku a plusový handicap na Carrena by nemusel byť zlou voľbou.

Tip: Carreno Busta handicap v zápase +5,5