Home Najdôležitejšie Martin bez straty setu do finále kvalifikácie v Mníchove: Kvalitnému rakúskemu súperovi povolil len 2 gemy

Andrej Martin

MNÍCHOV – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil do finále kvalifikácie turnaja ATP v Mníchove. V sobotnom 1. kole zdolal ako tretí nasadený Jurija Rodionova z Rakúska 6:1, 6:1.

Obaja tenisti začali udržaným servisgemom, ale za stavu 1:1 Martin prepol na vyššie obrátky a fantastickou sériou piatich gemov v rade vyhral za 32 minút úvodnú sadu pomerom 6:1.

Podobný scenár sa opakoval aj v druhom sete, Rodionov najprv udržal servis, ale v ďalšom priebehu stretnutia už neuhral ani gem a utrpel drvivú porážku, keď prehral aj druhé dejstvo identickým výsledkom.

Slovenského tenistu čaká v boji o hlavnú súťaž ôsmy nasadený Američan Mackenzie McDonald. O podobný výsledok zabojuje aj Norbert Gombos, ktorého o 14:00 čaká duel s Indom Nagalom.