Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (22.4.): Ako dopadne tretí vzájomný zápas v tomto roku medzi Španielom Bautistom a Sinnerom?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti a aj tentokrát sa pozrieme do španielskej Barcelony.

ATP Barcelona – osemfinále

Roberto Bautista Agut – Jannik Sinner (22.4. o 12:30)

Už tretí vzájomný zápas týchto tenistov v tomto roku. V predošlých dvoch dueloch sa z výhry na tvrdom povrchu tešil taliansky talent Sinner a miernym favoritom bude aj dnes. Sinner má na antuke pozitívnu bilanciu 48-29, minulý týždeň zdolal Ramosa a podľahol až Djokovičovi. V prvom kole tu v Barcelone povolil 5 gemov Gerasimovovi. Skúsený Španiel sa v prvom kole v úvodnom sete trápil s Andújarom, ale v druhej sade uštedril španielskemu matadorovi kanára. Sinner to na Bautistu jednoducho vie, čo potvrdil aj v predchádzajúcich dvoch duelov a favorizujem ho aj v dnešnom zápase.

Tip: Víťaz zápasu Sinner

Kurz Niké: 1,80

Cameron Norrie – David Goffin (22.4. o 14:00)

O favoritovi tohto duelu rozhodne netreba pochybovať. Brit Norrie odohral počas doterajšej kariéry na antuke 46 zápasov (25-21) a je to hráč výlučne na rýchlejšie povrchy. V Barcelone zdolal Carusa a Chačanova, ale dovolím si tvrdiť, že ani jeden z hráčov nedisponuje dobrou formou. Belgičan Goffin je nepochybne kvalitnejším tenistom s väčšími skúsenosťami na antuke. Minulý týždeň odohral kvalitný turnaj v Monte Carle, kde postupne zdolal Čiliča, Cecchinata a Zvereva. V Španielsku sa v úvodnom kole nezapotil a obľúbenému súperovi Herbertovi povolil len 6 gemov. Skalpy dvoch kvalitných tenistov vzbudzujú u Norrieho rešpekt, ale Goffin je v lepšej forme a tu by Brit nemal získať ani set.

Tip: Norrie neuhrá v zápase ani set