Home Australian Open Tenisové tipy (16.2.): Zvládne nevýrazný Djokovič aj Zvereva a kto ovládne boj Sereny s Halepovou?

Alexander Zverev, Novak Djokovič

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba trojica tipov, ktoré sme si opäť vybrali z vrcholiacich bojov na grandslamovom Australian Open.

Australian Open – štvrťfinále

Grigor Dimitrov – Aslan Karacev (16.2. o 5:00)

Veľká ruská senzácia Aslan Karacev zabojuje na premiérovom grandslame už o semifinále, ale v boji oň mu v ceste stojí mimoriadne náročná prekážka v podobe nasadenej osemnástky Bulhara Dimitrova. V každom prípade obidvaja tenisti na ceste do štvrťfinále preukázali veľké kvality, ale čo podľa môjho názoru bude v tomto zápase rozhodovať, bude fyzická kondícia. Dimitrov v štyroch dueloch v Melbourne nestratil ani set a odohral len desať kompletných setov, keďže Carreno Busta mu vzdal. Rus síce prvé tri zápasy zvládol taktiež bez straty setu, ale osemfinále otočil už takmer prehratý duel s Kanaďanom Aliassimem a po stretnutí sám priznal obrovskú únavu. Dimitrov sa s Thiemom nezapotil, pretože Rakúšan bol unavený po päťsetovom boji s Kyrgiosom a tak neuhral ani set a skončil navyše s kanárom. Očakávam, že podobne dopadne aj unavený ruský outsider a skúsim riskantný tip, že to Bulhar zvládne bez straty setu.

Tip: Karacev v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 2,64

Tip KO

Serena Williamsová – Simona Halepová (16.2. o 9:00)

Veľmi zaujímavé tenisové divadlo sľubuje súboj dvoch niekdajších svetových jednotiek a veľkých súperiek – Američanky Sereny Williamsovej a Rumunky Simony Halepovej. Aj keď Serena je tesne za bránami elitnej desiatky, stále pokukuje po rekordnej 24. grandslamovej trofeji, ktorou by sa osamostatnila na čele historického rebríčka. Proti samozrejme bude Halepová, ktorá v roku 2019 v osemfinále Australian Open v troch setoch Serene podľahla, ale prehru jej odplatila už v tom istom roku na trávnatom Wimbledone, kde Američanka v prestížnom finále uhrala len štyri hry. Vzájomná bilancia hovorí v prospech Sereny (9:2), ktorá zatiaľ v Melbourne stratila set len v osemfinále so Sabalenkovou. Halepová, ktorá túži minimálne po obhajobe vlaňajšieho semifinále, dvakrát stratila po jednom sete a v boji o semifinále očakávam tuhý a vyrovnaný boj. O čosi viac verím v postup Sereny, ale najviac sa mi páči tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,82

Tip KO

Novak Djokovič – Alexander Zverev (16.2. o 10:15)

Vrcholom utorňajšieho programu bude veľký súboj svetovej jednotky prahnúcej po rekordnom grandslamovom titule z Australian Open a rozbehnutého Zvereva. Djokovič v uplynulých dvoch rokoch úvodný grandslam sezóny ovládol a jeho víťazný hetrik by bol aj teraz veľmi pravdepodobný, veď vyhral všetkých sedem zápasov v tejto sezóne, ale také isté to rozhodne nie je. Svetová jednotka sa zranila počas súboja tretieho kola proti Američanovi Fritzovi a aj po zápase Nole potvrdil zranenie brušného svalu, v ktorom je trhlina a v turnaji ďalej pokračuje len na vlastné riziko. Aj keď proti Raoničovi v osemfinále Djokoviča až tak ako v zápase predtým sval nelimitoval aj tak s kanadským bombardérom stratil set. Vlaňajší semifinalista Zverev je vo veľkej pohode a forme, na Australian Open zatiaľ stratil jediný set a v generálke na úvodný grandslam sezóny na ATP Cupe potrápil práve aj Djokoviča (7:6, 2:6, 5:7). Očakávam, že nejaký ten set minimálne Nemec uhrá a sety budú tesné, žiadny hladký triumf nevýrazného Noleho.

Tip: Viac ako 38,5 gemu v zápase