Home Audio/video Tenisové legendy kritizujú správanie Kyrgiosa proti Tsitsipasovi: Tenis potopil na najnižšiu úroveň, bol to totálny cirkus!

Tenisové legendy kritizujú správanie Kyrgiosa proti Tsitsipasovi: Tenis potopil na najnižšiu úroveň, bol to totálny cirkus!

by Roderik Pastier
Nick Kyrgios

LONDÝN – Austrálsky búrlivák Nick Kyrgios sa predstaví v pondelok na wimbledonskom centrálnom dvorci v boji o štvrťfinále proti Američanovi Brandonovi Nakashimovi, medzi legendami a odborníkmi ale stále ešte doznievajú reakcie na sobotné vystúpenie rodáka z Canberry, ktorého najpríkrejšie odsudzuje jeho krajan Pat Cash.


Kyrgios v sobotu vyradil svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa, ktorého dokázal tiež patrične vytočiť. Grékovi počas zápasu aj v dôsledku správania súpera praskli nervy a odpálil loptičku do hľadiska.

„Už mi praskli nervy. Neustále (Kyrgios) na ihrisku niekoho šikanuje. Stavím sa, že šikanoval aj deti v škole. Takých ľudí nemám rád. Určite má aj nejaké dobré vlastnosti, ale inak je to nesmierne zlý človek,“ rozčuľoval sa porazený Tsitsipas.

Tomu neskôr naložil aj bývalý wimbledonský šampión Cash. „Bol to strašný “čurbes”. Tenis potopil na najnižšiu úroveň, čo sa týka športového ducha. Podvádza, manipuluje, nadáva, správa sa agresívne k empajrovému rozhodcovi aj k čiarovým,” rozčuľoval sa Cash v komentári pre BBC.

„Mal šťastie, že sa vôbec dostal ďalej cez prvý set. Už v ňom mal byť vylúčený. Niečo sa musí v tomto smere urobiť, veď to je totálny cirkus. Je to zábavné? Áno, možno je. Ale dostalo sa to za absolútnu hranicu,“ kritizoval svojho krajana slávny Austrálčan.

„Vymklo sa to kontrole. Aj empajrovému rozhodcovi sa zápas vymkol z kontroly. Tsitsipas sa do toho nechal vtiahnuť, ľudia sa bavili, ale podľa mňa to zašlo príliš ďaleko,“ pokračoval.Nad Kyrgiosovým správaním sa pozastavil aj iný grandslamový šampión a komentátor Eurosportu Mats Wilander.

„Nikdy som nič také nevidel. A aby som bol úprimný, neviem, či chcem ešte niečo také vidieť, pretože to podľa mňa nie je spôsob, akým by sme chceli tenis propagovať. Chceme, aby bol zábavný, ale zároveň aj inšpiratívny a výchovný,“ podotkol Wilander.

Paradoxné je, že Kyrgiosa nešetril ani preslávený nervák John McEnroe, ktorý sám vo svojej ére budil vo Wimbledone pobúrenie.

„Je to trápne. On (Kyrgios) toto všetko nepotrebuje robiť. Je až desivé, aký je dobrý, zároveň aj svojim spôsobom smutné,“ komentoval dianie na kurte pre ESPN McEnroe.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 + 15 =