Home Najdôležitejšie Fantázia Poláška s Peersom vo wimbledonskom osemfinále: Nasadené deviatky zdolali so stratou jediného setu

Fantázia Poláška s Peersom vo wimbledonskom osemfinále: Nasadené deviatky zdolali so stratou jediného setu

by Roderik Pastier
Filip Polášek, John Peers

LONDÝN – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom sa prebojovali už do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Vo vyše tri hodiny trvajúcom osemfinálovom súboji zdolali ako nasadené sedmičky deviaty nasadený britsko-brazílsky pár Jamie Murray, Bruno Soares 7:6 (5), 6:4, 4:6, 6:4.


Prvý set mal vyrovnaný priebeh, kvarteto si spoľahlivo držalo vlastný servis. Rozhodlo sa až v tajbrejku, v ktorom Polášek s Peersom využili tretí setbal. V treťom geme druhého setu sa im podarilo prelomiť podanie súperov a výhodu brejku si už nenechali vziať.

Murray so Soaresom to však nezabalili. V treťom dejstve zabrali v pravej chvíli, keď za stavu 5:4 využili na príjme hneď prvý setbal. Polášek s Peersom sa však čistou hrou v piatom geme štvrtého setu dostali na koňa, potvrdením brejku zvýšili na 4:2 a v ďalšom priebehu náskok z rúk nepustili.

V boji o semifinále narazí siedmy nasadený pár na austrálsku dvojicu Ebden/Purcell, ktorá po takmer štvorhodinovom boji vyradila nasadené trojky Koolhofa so Skupskim.

muži – štvorhra – osemfinále:
Filip POLÁŠEK, John Peers (SR/Austr.-7) – Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit/Braz.-9) 7:6 (5), 6:4, 4:6, 6:4

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight − 6 =