Home Najdôležitejšie Štyri zahodené mečbaly na vlastnom podaní: Šramková mala prvý titul na okruhu WTA v hrsti, ale nezvládla to

Rebecca Šramková, WTA 125 Bari, Finále, Trofej

BARI – Slovenská tenistka Rebecca Šramková na antukovom podujatí WTA125 v talianskom Bari nevybojovala svoj premiérový singlový titul na okruhu WTA.

Šramková do finále proti favorizovanej turnajovej päťke Tamare Zidanšekovej zo Slovinska vstúpila skvele, keď po množstve brejkov na obidvoch stranách získala úvodný set za 49 minút vo svoj prospech po triumfe 6:3.

V druhom dejstve síce prehrávala 0:2, ale okamžitým ribrejkom sa vrátila do hry. Vo ôsmej hre odvrátila za stavu 0:40 všetky tri brejkbaly favorizovanej Slovinky a v deviatej z identického stavu 0:40 na podaní súperky otočila a získala nesmierne cenný brejk. Bohužiaľ, kľúčová hra Šramkovej nevyšla. Za stavu 5:4 v druhom sete viedla na podaní 40:0, ale súperka postupne odvrátila všetky štyri mečbaly Slovenky a po brejku sa vrátila do zápasu. Evidentne vykoľajená Šramková v ďalších dvoch hrách uhrala len jeden fiftín a druhý set napokon prehrala 5:7.

V rozhodujúcom treťom sete už tempo diktovala favoritka, ktorá po koncovke druhého dejstva bola razom na koni a po dvoch gemoch v závere druhého setu vyhrala aj úvodné tri hry toho tretieho. Šramková síce ešte dokázala znížiť na 1:3, ale v ďalšom priebehu už nemala dosť síl a prehrala 1:6 a veľmi smolne tak prišla o možnosť získať prvý titul na okruhu WTA.

Veľmi to bolí

“Po tomto finále sa len ťažko hľadajú slová. Štyri zahodené mečbaly, ale taký je tenis. Nekompromisný. Veľmi to bolí, ale musíme opäť tvrdo pracovať a pokračovať. Som veľmi vďačná svojmu tímu a všetkým, ktorí vo mňa veria. Prvé WTA finále v mojej kariére a dúfam, že budem mať ďalšiu šancu na víťazstvo,” napísala po trpkom finále Šramková k fotografii s trofejou za druhé miesto.

Zdroj: ts, TASR