Home Najdôležitejšie Klein na singlovú trofej v Istanbule nedosiahol: Dramatické finále rozhodol jediný brejk

Lukáš Klein

ISTANBUL – Slovenský tenista Lukáš Klein neuspel vo finále challengerového podujatia v tureckom Istanbule, kde podľahol v dvoch setoch bosnianskemu súperovi Damirovi Džumhurovi.

Úvodný set sa niesol v znamení podaní, keď úvodných jedenásť hier neprinieslo ani jediný brejkbal. V dvanástej podával na udržanie sa v sete bosniansky tenista a za stavu 0:40 mal Klein k dispozícii tri setbaly na získanie prvého dejstva. Bohužiaľ ani jeden z nich nepremenil na zisk setu a v následnom tajbrejku kruto pykal. Džumhur si okamžitým minibrejkom vypracoval pohodlné vedenie 3:0 a aj keď Klein po minibrejku dokázal znížiť na 3:4, napokon v tajbrejku súperovi podľahol 5:7 a celý set nešťastne prehral za 54 minút 6:7.

V druhom dejstve bola situácia podobná ako v tom prvom, ale len do štvrtej hry, kedy si Klein prehral podanie a Džumhur sa po následnom potvrdení brejku dostal do pohodlného vedenia 4:1. V šiestej a siedmej hre síce obidvaja hráči čelili jednému brejkbalu súpera, ale úspešne sa im ho podarilo odvrátiť a v deviatej hre pri podávaní na víťazstvo v zápase prehrával Bosniak na servise 0:30.

Klein sa ale k brejkbalom už nedokázal dopracovať a Džumhur štyrmi získanými bodmi po sebe premenil prvý mečbal a za hodinu aj 32 minút sa radoval z triumfu 6:3 a zisku svojho celkovo 24. singlového titulu, naposledy sa radoval na podujatí ITF v Srbsku ešte v roku 2020.

Klein nevyužil šancu na zisk tretieho titulu na ATP Challenger Tour, vlani triumfoval na podujatiach v Troisdorfe a Alicante. Jeho forma je však prísľubom pred blížiacim sa duelom 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v Grécku (16.-17. septembra na harde v Aténach).

dvojhra – finále: Damir Džumhur (BaH-7) – Lukáš KLEIN (SR-3) 7:6 (5), 6:3

Zdroj: ts, TASR