Home Zo zákulisia Strýcová pripúšťa, že má pred sebou už len rozlúčkový turnaj

Strýcová pripúšťa, že má pred sebou už len rozlúčkový turnaj

by Michal Pokrivka

PLZEŇ – Česká tenistka Barbora Strýcová nevylučuje, že odohrá po reštarte okruhu už len jeden rozlúčkový turnaj, keďže ju každým dňom väčšmi opúšťa entuziazmus.

„Keď sa to začalo, tak som bola veľmi pozitívne nastavená, že budem zase hrať. Motivácia mi nechýbala. Ale čím je pauza dlhšia a dlhšia, tak sa môj prístup mení. Takto ale skončiť nechcem. Chcem si ešte zahrať, aj keby to už mal byť posledný turnaj. Tenis je veľká súčasť môjho života. Nechcem hrať jen štvorhru. Aj vo dvojhre sa cítim dobre, chcem hrať oboje,“ uviedla dnes plzenská rodáčka citovaná Tenisportalom.

„Myslím si, že pre nás starších tenistov je táto pauza problém, keďže nevieme, ako naše telo po pauze zareaguje. Môžete trénovať do nemoty, ale zápasy sú jednoducho niečo úplne iné. Ten adrenalín a nervy nenatrénujete. Som dosť nervózna, ako moje telo ten náklad po návrate zvládne,“ pokračovala 34-ročná Češka.

V rozhovore neobišla ani potenciálnu fúziu ATP a WTA či možnosť, že sa ešte tento rok bude hrať súťažný tenis: „Je to skvelý nápad. Ak to dokážeme, bude to fajn. Určite môžeme pracovať spoločne. Uvidíme, ako to bude, keď sa zase vrátime na turnaje. Nemyslím si, že to bude ešte tento rok, no musíme zostať pozitívni.“Barbora Strýcová bola v čase prerušenia okruhu 31. singlistkou sveta deblovou svetovou jednotkou. Jej veľkou motiváciou bola tokijská olympiáda, ktorá však bola už dávnejšie odložená na rok 2021 a momentálne nie je vylúčené, že sa sympatická česká tenistka už na najväčší športový sviatok sveta nevráti.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × four =