Home Zo zákulisia Flipkensová doma pokutovaná za prekročenie štátnej hranice

Flipkensová doma pokutovaná za prekročenie štátnej hranice

by Michal Pokrivka

LOMMEL – Belgičanka Kirsten Flipkensová v piatok na bicykli porušila zákaz opustiť územie Belgicka a mestská polícia v Lommeli k nej nebola vôbec zhovievavá.

„Vo svojej GPS navigácii Garmin som si naplánovala 130-kilometrovú trasu. Prišla som do Hamont-Achelu, kde som sa ocitla na malej cestičke v krásnom lese. Potom som sa dostala na hlavnú cestu smerom do Valkenswaardu, teda do Holandska. Okamžite som vyhľadala najrýchlejšiu cestu späť do Belgicka, čo bol hlavný ťah do Lommelu,“ priblížila v sobotu 34-ročná tenistka pre belgické noviny Het Laatste Nieuws ako sa ocitla za hranicami.

Asi z kilometrovej vzdialenosti som zazrela na hranici kombi. Nesnažila som sa nájsť skratku, lebo som svoje vysvetlenie považovala za dostatočné. Polícia so mnou však zaobchádzala ako so zločincom. Nemala som šancu vysvetliť, že som nevedela, že som v Holandsku a dostala som pokutu 250 eur. Vôbec mi nedovolili brániť sa,“ skritizovala prácu polície v meste Lommel.Flipkensová tvrdí, že krátko po tom, ako bola pokutovaná, stretla známu, ktorá jej prezradila, že za rovnaký priestupok bola len slovne napomenutá. „Prekáža mi táto nekonzistentnosť. Pravidlá celé týždne dodržiavam. Starým rodičom chodím nakupovať s rúškom a rukavicami. Na tých malých cestách, ktoré pretínajú holandskú hranicu, však nie je značenie. Môžem sa teda pomýliť, nie? Napomenutie by mi prišlo logickejšie a keby ma chytili v Holandsku druhýkrát, akceptovala by som pokutu,“ dodala niekdajšia 13. žena sveta.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 4 =