Home Najdôležitejšie Štěpánek o spolupráci s Djokovičom: „Naše názory sa často rozchádzali“

Štěpánek o spolupráci s Djokovičom: „Naše názory sa často rozchádzali“

by Michal Pokrivka

Včerajšia informácia o ukončení spolupráce dvojice Radek Štěpánek – Novak Djokovič znamená, že skúsený Srb je momentálne bez trénera. Bývalý český tenista teraz priblížil okolnosti rozchodu.

„Asi viete, že už netrénujem Novaka. Napriek tomu, že moja prvá trénerská skúsenosť trvala krátko, veľmi si vážim možnosť pracovať s jedným z najlepších hráčov všetkých čias. Mohol som byť v jednom tíme s Andrem Agassim, ktorého som doteraz poznal najmä ako súpera,“ začal Štěpánek svoj príspevok na sociálnej sieti.

„Škoda, že sa naše názory s Novakom príliš často rozchádzali. Preto sa spolupráca skončila. Mohol som však vidieť zblízka, ako pracuje Andre. Pozoroval som jeho mimoriadny cit pre tenis, empatiu v jednotlivých situáciách a tiež jeho obrovskú veľkorysosť. Nestali sa z nás len kolegovia. Teraz sme skutoční priatelia, ktorí majú podobné názory a rovnaké vnímanie tenisu. Cítil som, ako skvele sa dopĺňame,“ pokračoval.

Na záver podotkol, že na jeho súkromnom vzťahu s belehradským rodákom sa nič nezmenilo: „S Novakom zostávame priatelia. Na našom blízkom vzťahu sa nič nemení. Prajem mu, aby robil len tie najlepšie rozhodnutia.“

Komentár Tenisového sveta:

Zdá sa, že nájsť spoločnú reč s Novakom Djokovičom nie je jednoduché. Najmä teraz, keď sa trápi zdravotne i herne a nedosahuje výsledky, na ktoré je zvyknutý. Kým Agassi, kedysi vyhlásený majster riternov, nemohol v podstate priniesť nič nové, od Štěpánka som očakával, že mu vštepí častejšie prechody na sieť a pomôže zlepšiť voleje. S pribúdajúcim vekom by „Nolemu“ prospelo hrať menej fyzicky náročných výmen. V podstate však na to nemal čas. Ako najlogickejšia voľba sa teraz ponúka opätovné angažovanie Mariána Vajdu, ktorý dostal Djokoviča na výslnie, bol mu ako druhý otec a nachádzal s ním spoločnú reč ľahšie ako čerstvo prepustená dvojica, či predtým Boris Becker. Otázka je, či by náš tréner chcel ešte raz vkročiť do tej istej rieky a cestovať po svete. Mentálnu rovnováhu by určite srbskému tenistovi pomohol získať, čo je aktuálne dôležitejšie než prípadné vnášanie nových herných prvkov.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen + twelve =