Home Najdôležitejšie Stávkovanie aj korupcia najhrubšieho zrna: Dvojica hriešnikov spoznala tvrdé tresty!

Stávkovanie aj korupcia najhrubšieho zrna: Dvojica hriešnikov spoznala tvrdé tresty!

by Majo Malinovský

LONDÝN – Jednotka pre bezúhonnosť tenisu (TIU) oznámila udelenie zákazov činnosti a pokuty dvom hriešnikom.


Jedná sa o bieloruského empajrového rozhodcu Alexeja Izotova a gréckeho turnajového riaditeľa podujatí ITF Antonisa Kalaitzakisa. Obidvoch TIU tvrdo potrestala za manipuláciu s výsledkami a stávkarske prehrešky.

Nenáhlasil pokus o korupciu a sám k nej navádzal

Izotov dostal dištanc na tri roky a pokutu 10 tisíc dolárov za to, že nenahlásil pokus o korupciu a sám navádzal svojich kolegov k manipulácii s výsledkami. Podľa informácií od TIU dostal vlani v novembri bieloruský rozhodca na turnaji ITF v Minsku finančnú ponuku za to, že bude s oneskorením do svojho zariadenia zadávať skóre zápasu a tým umožní tipérom v live stávkach stávkovať a bez rizika zarábať.Za stávkovanie 20-mesačný dištanc aj pokuta

Kalaitzakis dostal dištanc na 20 mesiacov a k tomu aj pokutu 6000 dolárov za stávkovanie na tenis. Štyri mesiace z trestu a polovica sumy sú podmienené. Tridsaťsedemročný grécky riaditeľ podujatí ITF medzi rokmi 2013 a 2016 podal až 127 stávok na tenis, čím hrubo porušil pravidlá. K trestu prispel aj fakt, že nenahlásil žiadne podozrenie či povedomie o korupčnom konaní inej osoby z okolia.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

8 + 8 =