Home Najdôležitejšie Štart do novej sezóny ako hrom: Molčan po trojsetovej bitke zdolal bývalú svetovú osemnástku

Štart do novej sezóny ako hrom: Molčan po trojsetovej bitke zdolal bývalú svetovú osemnástku

by Roderik Pastier
Alex Molčan

MELBOURNE – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na turnaji ATP v Melbourne. V 1. kole zdolal talianskeho kvalifikanta Andreasa Seppiho po trojsetovej bitke 6:4, 6:7 (6), 6:3.


Molčan si od začiatku pomáhal výborným servisom a v prvých troch servisgemoch povolil 37-ročnému Talianovi len jediný bod. V piatom geme navyše prelomil podanie Seppiho a náskok jedného brejku si strážil počas celého setu. Po 36 minútach svietilo na ukazovateli skóre – 1:0 pre slovenského zástupcu.

V druhom dejstve boli diváci svedkami prelomeného podania na oboch stranách, ale na riterne bol stále aktívnejší slovenský tenista. V deviatej hre tretíkrát v zápase brejkol talianskeho matadora, ale následne opäť stratil čistou hrou. O osude druhej sady rozhodovala až skrátená hra, v ktorej bol úspešnejší Seppi a vyrovnal na 1:1.Molčan nevstúpil do rozhodujúceho setu podľa predstáv, ale ihneď po stratenom podaní kontroval ribrejkom. Nasledovala pasáž, kde ani jeden z hráčov nemal k dispozícii brejkbalovú príležitosť, ale slovenský zástupca udrel v ôsmom geme, kedy brejkol Seppiho a následne nemal väčšie problémy s udržaným servisu. Po dvoch hodinách a 31 minútach postúpil Molčan do osemfinále.

Ďalším súperom najlepšieho slovenského singlistu bude štvrtý nasadený Belgičan David Goffin. Molčan mal v prvom zápase v Melbourne pôvodne nastúpiť proti Nickovi Kyrgiosovi, domáci Austrálčan sa však odhlásil z turnaja pre astmu.

dvojhra – 1. kolo:
Alex MOLČAN (SR) – Andreas Seppi (Tal.) 6:4, 6:7 (6), 6:3

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven + nine =