Novak Djokovič zvládol zápas s Raoničom (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

Reakcia Tileyho na udelenie výnimky pre Djokoviča: Nebol to voči Novakovi žiaden špeciálny druh láskavosti

MELBOURNE – Riaditeľ Australian Open Craig Tiley tvrdí, že organizátori grandslamového turnaja neprejavili voči srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi žiadnu špeciálnu láskavosť. Líder svetového rebríčka ATP dostal lekársku výnimku a bude môcť obhajovať titul v Melbourne napriek tomu, že nie je zaočkovaný proti koronavírusu.


„Pri udeľovaní lekárskych výnimiek sa vychádzalo z nezávislých protokolov. Nebol to žiaden špeciálny druh láskavosti voči Novakovi. Ako športová organizácia sme urobili všetko pre to, aby boli dodržané stanovené podmienky. Novak bol jedným z 26 hráčov, ktorí požiadali o výnimku. O jej udelení rozhodli lekárski experti a my to rešpektujeme,“ zdôraznil Tiley pre austrálske médiá.

Najočakávanejšia správa: Novak Djokovič spoznal verdikt o udelení výnimky na Australian Open

Nad účasťou Djokoviča na Australian Open visel dlho otáznik. Srb odmietal povedať, či je zaočkovaný proti koronavírusu, čo je podmienka hostiteľského štátu Viktória. Deväťnásobný šampión tvrdil, že informácia o očkovaní je jeho súkromná vec. V utorok prostredníctvom sociálnych sietí oznámil, že mieri do Melbourne, kde zabojuje o rekordný 21. grandslamový titul.Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Amanda Anisimovová

VIDEO Premožiteľka Sereny zmietla z kurtu ďalšiu favoritku, senzačný koniec pre americké duo

WIMBLEDON – Austrálska tenistka Alja Tomljanovičová sa prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × one =