Home Najdôležitejšie Srdcervúci koniec hráčky, ktorá v jednej sezóne poskočila o 600 miest: Tenis bol mojou prvou láskou

Srdcervúci koniec hráčky, ktorá v jednej sezóne poskočila o 600 miest: Tenis bol mojou prvou láskou

by Majo Malinovský
Jamie Hamptonová

NEW YORK – Aj keď sa na tenisových kurtoch naposledy objavila na januárovom podujatí v Aucklande v roku 2014, mala v pláne sa ku svojej prvej láske vrátiť. Talentovaná Američanka Jamie Hamptonová (30), ktorá dosiahla aj na 24. priečku rebríčka WTA, definitívne opúšťa tenisovú scénu.


Tenis bol jej prvou láskou

Niekdajší veľký talent amerického tenisu bol vinou zranení viac ako šesť rokov bez zápasu. Naposledy v Aucklande Hamptonová po vyradení Lauren Davisovej na semifinále proti Venus Williamsovej nenastúpila kvôli zraneniu bedra a vtedy nikto ani netušil, že práve zápas s krajankou Davisovou bude pre v tom čase stále mladý iba 23-ročný talent posledným v kariére.

Jamie Hamptonová (Foto: TASR/AP – Gareth Fuller)

Aj keď návrat na kurty plánovala, ani operácie nepomohli k tomu, aby sa tak naozaj mohlo stať a Američanka sa mohla do diania na tenisovej scéne vrátiť. “Tenis bol mojou prvou láskou, a aj keď som už roky nehrala, bolo to pre mňa veľmi ťažké rozhodnutie,” informovala Hamptonová fanúšikov o svojom konci na sociálnych sieťach.

V jednej sezóne poskočila o 600 priečok

O tom, že Američanka mala naozaj veľké nadanie a obrovský talent svedčí fakt, že v jednej sezóne dokázala v rebríčku WTA poskočiť o neuveriteľných 600 miest! Za jeden z najväčších triumfov v kariére možno považovať nezabudnuteľné semifinálové víťazstvo na trávnatom Eastbourne v roku 2013 nad favorizovanou Dánkou Wozniackou. Vo finále potom nestačila na Vesninovú.



Skvelú kariéru zastavili zranenia, operácie nepomohli

Skvele rozbehnutú kariéru Američanky zastavili početné zdravotné problémy. Bolesti bedier a ďalšie ťažkosti viedli k viacerým operáciám, ktoré ale dostatočne nepomohli a aj keď Hamptonová túžila opäť stáť na kurte, rozhodla sa pre definitívny koniec. “Počas uplynulých rokov som absolvovala veľa operácií. Bohužiaľ ale neboli tak úspešné, aby som sa mohla vrátiť k tenisu. Bolo to pre mňa obrovským sklamaním a dlho som sa s tým vyrovnávala,” dodala k srdcervúcej rozlúčke.



Aj keď na okruhu WTA nevyhrala ani jeden turnaj, na challengeroch získala až päť titulov a zahrala si na všetkých grandslamových podujatiach. Najďalej sa dostala na antukovom Roland Garros, kde prešla až do osemfinále. V svetovom rebríčku bola najvyššie na 24. priečke a po ukončení kariéry má v pláne venovať sa štúdiu na univerzite.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − 9 =