Vasek Pospisil (Foto: TASR)

Pospíšil a Hamptonová obvinili Federera z preberania cudzích myšlienok

FREEPORT – Kanadský tenista Vašek Pospíšil a americká tenistka Jamie Hamptonová prijali včerajší príspevok Švajčiara Rogera Federera, v ktorom vyzýval na zjednotenie okruhov ATP a WTA, rozpačito.

„Len premýšľam. Som jediný, kto si myslí, že teraz je správny čas, aby sa mužský a ženský tenis spojili a fungovali ako jeden celok? Predstavujem si to ako fúziu ATP a WTA,“ napísal švajčiarsky tenista, za čo si vyslúžil takmer výlučne pozitívne reakcie. „Roger, ako vieš na základe našich rozhovorov, plne súhlasím s tým, že by bolo skvelé prekonať túto krízu spojením mužského a ženského tenisu do jednej organizácie,“ podporil ho napr. Španiel Rafael Nadal.

Niektorí však tenisových velikánov obviňujú z toho, že si chcú pripísať zásluhy za niečo, čo vôbec nie je z ich hlavy. „Hej, Roger Federer a Rafael Nadal, skvelá myšlienka. ATP na tom pracuje už od januára, keď nám predložila svoju predstavu,“ komentoval ironicky Federerov návrh Vašek Pospíšil. Niečo podobné naznačil aj Švajčiar Stan Wawrinka: „Andrea Gaudenzi (šéf ATP, pozn. red.) už o tom hovoril.“



Bývalá americká tenistka Jamie Hamptonová bola ešte výrečnejšia: „Neberte to v zlom, podpora je fajn, ale Billie Jean Kingová o tom hovorí už desaťročia a on to len napísal na Twitteri. Bolo na to treba pandémiu… Spomína si niekto, ako Donald Trump hodil na Twitter príbeh toho reportéra? Mám z toho rovnaké pocity. Prisahám, že ak bude história tvrdiť, že títo muži to viedli, budem bojovať.“

Vašek Pospíšil je momentálne 93. singlista sveta, vo štvorhre víťaz Wimbledonu 2014 a rovnako ako Federer s Nadalom člen Rady hráčov ATP. Stále iba 30-ročná Jamie Hamptonová bola v júli 2013 v rebríčku WTA na 24. pozícii, ale sľubne rozbehnutú kariéru prerušila začiatkom roka 2014 pre problémy s bedrom. Ani šesť operácií v priebehu 18 mesiacov jej doteraz neumožnilo vrátiť sa.

About Michal Pokrivka

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + eleven =