Home Najdôležitejšie Šramková víťaznú sériu nepredĺžila: Slovenská favoritka na americkej pôde skončila na rakete ruskej súperky

Rebecca Šramková

SAN DIEGO – Slovenská tenistka Rebecca Šramková neuspela vo finále kvalifikácie na turnaji WTA v americkom San Diegu s dotáciou 923-tisíc USD.

Šramková po vyradení Makarovovej neuspela v súboji s ďalšou ruskou súperkou Marinou Melnikovovou, keď favorizovaná slovenská kvalifikačná osmička neudržala vedenie a za dve hodiny aj 21 minút prehrala s Ruskou po setoch 6:4, 2:6, 4:6.

Šramková v zápase využila len 5 zo 14 brejkbalov, jej súperka sedem z dvanástich a prekvapujúco si vybojovala postup do hlavného turnaja. Slovenská tenistka tak po triumfe v Porte a úvodnej kvalifikačnej výhre v San Diegu k sérii šiestich výhier po sebe ďalší triumf nepridala.

finále kvalifikácie: Marina Melniková (Rus) – Rebecca Šramková (8.) 4:6, 6:2, 6:4 za dve hodiny aj 21 minút