Home Najdôležitejšie Šramková si o finále nezahrá: Obrat proti Španielke so slovenskými koreňmi sa nekonal

Rebecca Šramková

LA BISBAL D´EMPORDÁ – Slovenská tenistka Rebecca Šramková si na antukovom turnaji v španielskom La Bisbal d´Empordá o finále nezahrá.

Šramková v štvrťfinálovom súboji nedotiahla črtajúci sa obrat proti domácej Španielke so slovenskými koreňmi a turnajovou päťkou Rebekou Masárovou, ktorej podľahla za dve hodiny aj dvanásť minút po setoch 2:6, 6:4, 2:6. Masárová tak odplatila Šramkovej prehru z tohtoročného podujatia Miami Open.

Vo forme hrajúca Šramková sa po prehre v úvodnom sete dokázala zmobilizovať a vynútiť si tretí set, v tom ale už mala navrch favorizovaná Masárová. Španielka so slovenskými koreňmi si k postupu do semifinále pomohla tromi esami a v zápase využila 7 z 12 brejkbalov, Šramková štyri zo šiestich.

Masárová si o domáce finále zahrá so srbskou súperkou Olgou Danilovičovou.