Home Najdôležitejšie Šramková senzáciu Schmiedlovej nenapodobnila a končí pred bránami hlavnej súťaže: Proti favoritke však odohrala vyrovnaný zápas

Šramková senzáciu Schmiedlovej nenapodobnila a končí pred bránami hlavnej súťaže: Proti favoritke však odohrala vyrovnaný zápas

by Roderik Pastier

PARÍŽ – Slovenská tenistka Rebecca Šramková neuspela vo finále kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros. V piatok bola nad jej sily Chorvátka Ana Konjuhová, ktorá Slovenku zdolala 7:6 (1) a 6:4.


Šramková vstúpila do zápasu strateným podaním, ale v ďalšom priebehu úvodnej sady sa oklepala a brejkom vyrovnala na 2:2. Následne sme boli svedkami štyroch prelomených podaní v rade, ale Slovenka bola tou hráčkou, ktorá viedla 5:4. Po štyroch brejkoch nasledovali štyri udržané servisy a tak o osude prvého dejstva rozhodovala až skrátená hra. V nej 192. hráčka sveta uhrala jediný fiftín a po necelej hodine prehrávala 0:1.

Aj druhá sada mala podobný scenár ako set číslo jeden, Konjuhová si rýchlo vypracovala priaznivé vedenie 3:0, ale Šramková znižovala brejkom na 2:3. Chorvátka kontrovala ribrejkom a aj napriek miernemu zaváhaniu v závere stretnutia, si výhru postrážila a postúpila do hlavnej súťaže.Šramková, ktorá v 1. kole vyradila Číňanku Sin-jü Wang, resp. v 2. kole Taliansku Martinu di Giuseppeovú hrala v hlavnej súťaži na grandslame len v roku 2017 v Austrálii.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + twelve =