Home Najdôležitejšie Djokovič a ďalší tenisti reagujú na rozhodnutie Osakovej nezúčastňovať sa na tlačových konferenciách: Patrí to k športu

Djokovič a ďalší tenisti reagujú na rozhodnutie Osakovej nezúčastňovať sa na tlačových konferenciách: Patrí to k športu

by Roderik Pastier

PARÍŽ – Rozhodnutie japonskej tenistky Naomi Osakovej vzbudilo poriadny rozruch. Tá v rozhovore pred Roland Garros vyhlásila, že sa nebude zúčastňovať tlačových konferencií. K radikálnemu rozhodnutiu sa vyjadril Novak Djokovič aj bývalý austrálsky servisman Sam Groth.


“Rozumiem, že tlačové konferencie niekde môžu byť veľmi nepríjemné. Nie je to niečo, čo si pravidelne užívate, obzvlášť, keď prehráte zápas. Ale jednoducho to patrí k športu a k životu profesionálov,” konštatoval Djokovič po postupe do semifinále v Belehrade, kde na neho čaká Andrej Martin. “Musíme sa ich zúčastňovať, inak náš čaká pokuta,” dodal.

Podľa pravidiel grandslamových turnajov sa musia tenisti dostaviť na tlačovú konferenciu do 30 minút po skončení zápasu, pokiaľ nie sú zranení či fyzicky indisponovaní. Ak tak neurobia, môžu dostať pokutu až do výšky 20 000 dolárov. Djokovič má s podobnou situáciou pomerne čerstvú skúsenpsť z minulého roku, keď po diskvalifikácii na US Open sa “tlačovky” nezúčastnil a zaplatil pokutu 7500 dolárov.

Groth si servítku pred ústa nekládol

Podľa Grotha, ktorý sa po skončení tenisovej kariéry venuje komentovaniu, uštedrila Osaková svojim chovaním športu facku. “Tlačové konferencie navštevujú akreditovaní pracovníci médií, veľké množstvo z nich si s hráčmi vytvorilo blízke väzby. Platformy sociálnych sietí sú proti tomuto neporovnateľné, pôsobia tam ľudia s minimálnymi zásadami slušnosti,” napísal pre Herald-Sun Austrálčan.Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − 6 =