Home Správy Šramková vo Francúzsku získala jeden z najcennejších titulov kariéry

Šramková vo Francúzsku získala jeden z najcennejších titulov kariéry

ANDREZIEUX-BOUTHEON – Rebecca Šramková (242. v hodnotení WTA) zvíťazila vo finále turnaja ITF v Andrézieux-Bouthéone (60 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad Francúzkou Audrey Albieovou (341.) po setoch 6:2, 6:7(4), 6:2.

Slovenská tenistka sa v prvom sete ujala vedenia 3:0. Francúzka potom po dvoch úspešných servisoch znížila na 2:4. V ďalšej hre musela Šramková čeliť brejkbalu, situáciu zvládla a viedla 5:2. Na riterne sa potom dostala do vedenia 40:15 a premenila hneď prvý setbal.

Až do stavu 5:5 bol druhý set bez brejkov. Potom sa Francúzke podarilo zlomiť Šramkovej servis a šla za stavu 6:5 servovať na výhru v druhom sete. Rebecca však dosiahla ribrejk a vynútila si tajbrejk. V ňom však už Albieová nepochybila, stratila štyri body a vyrovnala na 1:1 na sety.

Tretie dejstvo začala lepšie Francúzka, keď viedla 2:0. Potom však už zápas ovládla Rebecca a šiestimi hrami za sebou otočila vývoj a zvíťazila.

• Šramková získala druhý najcennejší titul v kariére – v roku 2016 triumfovala na 100-tisícovom podujatí v Biarritzi
  • v rebríčku WTA sa vráti do druhej svetovej stovky – na 190. miesto
  • na esá dominovala 7:3 Francúzka
  • na dvojchyby 10:1
  • Rebecca mala trinásť brejkbalov, premenila šesť z nich

Rebecca mala rýchlejšiu cestu do finále. Včera jej totiž súperka skrečovala semifinálové stretnutie. Viac si môžete prečítať tu.