Foto: Twitter/Davis Cup by Rakuten Madrid Finals

Španielsko doplnilo zoznam semifinalistov Davisovho pohára

MADRID – Španielsko sa stalo posledným semifinalistom finálového turnaja Davisovho pohára v španielskom Madride po víťazstve 2:1 na zápasy nad Argentínou.

Tímové dvojky odštartovali duel poriadnym maratónom. Argentínčan Guido Pella zvíťazil nad Pablo Carreňom Bustom 6:7(3), 7:6(4), 6:1. V prvom sete viedol domáci tenista po brejku zo siedmej hry a jeho potvrdení 5:3. Pella si vynútil skrátenú hru, no získal v nej iba tri body. V druhom dejstve sa karta obrátila. Po brejku na 5:4 bol na koni Juhoameričan, ale aj tentokrát sa šlo nakoniec do tajbrejku. Argentínsky tenista ho ovládol po výsledku 7:4 a v tretej časti od stavu 1:1 favorita valcoval.

Prekvapenie na úkor Španielska odvrátil líder Rafael Nadal. Diega Schwartzmana deklasoval 6:1, 6:2. Úvodné dejstvo poľahky kontroloval a jediný gem povolil súperovi za stavu 3:0. V druhom sete rozhodol „Rafa“ dominantným obratom z 0:1 na 5:1. V závere pustil subtílnemu Argentínčanovi ešte jednu čestnú hru.

Marcel Granollers s Rafaelom Nadalom spečatili postup domáceho Španielska víťazstvom 6:4, 4:6, 6:3 nad tandemom Máximo González/Leonardo Mayer. Prvý set mal dramatický priebeh. Španieli brejk na 3:1 s problémami potvrdili, ale ďalšie tri hry patrili Juhoameričanom. Od stavu 4:4 dominovala domáca dvojica. V druhom geme druhej časti odolali argentínski tenisti brejkbalu, vzápätí uspeli na príjme a náskok si v ďalšom priebehu postrážili. Tretie dejstvo bolo v réžii Granollersa a Nadala. Rozhodli hneď úvodnou trojgemovou šnúrou.

V zajtrajšom semifinále narazí Španielsko o 17:30 na Veľkú Britániu. Druhú dvojicu tvoria Rusko a Kanada, ktorých súboj sa začne o 10:30.

About Michal Pokrivka

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 + 15 =