Home Najdôležitejšie Šokujúca spoveď bývalej ruskej svetovej jednotky: Nepotrebujem sex, nikdy som nechcel hrať tenis

Šokujúca spoveď bývalej ruskej svetovej jednotky: Nepotrebujem sex, nikdy som nechcel hrať tenis

by Majo Malinovský

MOSKVA – Ruská tenisová legenda a bývalá svetová jednotka Marat Safin (40) neprestáva udivovať. Dvojnásobný grandslamový šampión si v rozhovore pre ESPN nebral servítku pred ústa a fanúšikom odhalil viaceré naozaj šokujúce fakty zo svojho života.


Tenis ho nebavil

“Nikdy som nechcel hrať tenis, nikdy som si to neužíval,” začína hneď šokujúco rozhovor pre ESPN. “Nemal som sa dobre a trpel som pod ťarchou všetkých tých povinností. Mojou vášňou bol futbal, takže sa dá povedať, že moja tenisová kariéra bola zázrakom,” pokračuje v zaujímavom rozhovore Safin.

Rovnako ako Marat aj jeho slávna sestra Dinara sa dokázala dostať až na čelo svetového rebríčka a podľa svoj dvojnásobného grandslamového šampióna na tom mala výrazný podiel ich matka: “Vychovala dve deti, ktoré sa stali svetovými jednotkami. Odviedla skvelú prácu.”Za kariéru zničil 1055 rakiet

Ruský búrlivák sa okrem skvelých výkonov na dvorci prezentoval aj poriadne výbušnou povahou, ktorá z neho spravila absolútnu legendu. Podľa vlastných slov mu za obeť počas kariéry padlo až 1055 rakiet: “Head, s ktorých raketami som hral, ​​mi to spočítal. Zlomil som ich asi osemdesiat ročne. Head mi potom dal darček, snowboard s číslom 1055. Takže viem, koľko rakiet som v kariére zničil.”

Po tenise vyskúšal politiku

Napriek tejto povahe a spomínanej nechuti hrať to v kariére dosiahol naozaj ďaleko, keď figuroval na prvej priečke rebríčka ATP a dokázal ovládnuť Australian Open aj US Open. Na veľké sklamanie ruských fanúšikov mu ale zranenie kolena nedovolilo pokračovať v kariére, ktorú definitívne ukončil v roku 2009 a vydal sa na inú životnú dráhu.Marat Safin (Foto: TASR/AP)

Safin sa na krátko stal viceprezidentom ruskej tenisovej asociácie, potom sa už presunul k politike. V rokoch 2011 až 2017 zasadal v ruskom parlamente a v roku 2019 dal opäť o sebe vedieť v šokujúcom rozhovore pre sports.ru. Tu Safin hovoril o veciach, ktoré človek vytvoriť nemohol a tiež nezabudol ani na existenciu mimozemšťanov: “Vtedy to ľudia nemohli urobiť. Neverím, že sme vo vesmíre sami. Je šialené myslieť si, že existuje len náš svet.”Žije len s mačkami, nepotrebuje vzťahy ani sex

Aj keď len na prize money v kariére zarobil viac ako 14 miliónov amerických dolárov, slávna ruská tenisová legenda žije v samote v obklopení svojich mačiek: “Cítia, čo sa s vami deje, takže ich milujem.” Safin nechce narúšať pozitívnu energiu domova a tak vo svojom dome nepríjma takmer žiadne návštevy. V šokujúcej spovedi priznáva, že najradšej je sám a vôbec mu nechýbajú priatelia, spoločnosť, vzťahy či sex: “Už dlho som bez priateľky, ani ju nechcem. Mám úplnú slobodu, nepotrebujem ani sex.” Na to mu médiá nezabudli pripomenúť polemiky, ktoré sa vedú ohľadom jeho údajnej dcéry v Rusku, čo ale samotný Safin rázne popiera: “Ľudia si to myslia, noviny to píšu a ja im to nemôžem zakázať. Ja sám ale viem, že nemám dcéru.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − nine =