Home Australian Open Sľubné vedenie na favorita nestačilo: Ani Lacko už o Australian Open nezabojuje

Sľubné vedenie na favorita nestačilo: Ani Lacko už o Australian Open nezabojuje

DAUHA – Po Jozefovi Kovalíkovi si o kvalifikačné finále na Australian Open v Dauhá nezahrá ani Lukáš Lacko, ktorý v úvodnom zápase nestačil na portugalského súpera Frederica Ferreira Silvu.

Lacko síce proti favoritovi začal dobre, keď v piatej hre úvodného dejstva dokázal brejnúť súpera, ale jeho radosť dlho netrvala. Okamžitý ribrejk Silvu a následne aj ďalší brejk priniesli Portugalcovi za 40 minút triumf v úvodnom sete – 3:6.

Druhý set pokračoval Slovák v nevýraznom výkone z konca toho prvého, keď po prehratých dvoch podaniach zaostával už o dva brejky hrozivo 0:3. Potom ale dokázal súpera zlomiť aj Lacko a do siedmej hry sa druhý set držal o brejk. Potom ale opäť favorit ukázal svoje kvality, Lacka brejkol a zápas bez problémov za necelú hodinku a pol dopodával do víťazného konca – 2:6.

Aktuálne 182. hráča sveta čaká v boji o kvalifikačné finále nasadená osemnástka Nikola Milojevič. Srb v prvom zápase zdolal Taliana Violu v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Frederico Ferreira Silva (Portug.) – Lukáš LACKO (SR) 6:3, 6:2