Home Australian Open Kovalík si v Melbourne nezahrá: Obrat proti bývalému členovi TOP 20 nedotiahol

Kovalík si v Melbourne nezahrá: Obrat proti bývalému členovi TOP 20 nedotiahol

DAUHÁ – Slovenský tenista Jozef Kovalík, nasadený ako štrnásty, sa na úvodnom grandslamovom podujatí v austrálskom Melbourne nepredstaví.

V Katare totiž v úvodnom kvalifikačnom vystúpení nestačil na trojnásobného osemfinalistu Australian Open a niekdajšej svetovej sedemnástky Austrálčana Bernarda Tomica.

Kovalík vstúpil do zápasu strateným podaním a ako ukázal neskorší priebeh, jediný brejk hneď z úvodu duelu rozhodol o víťazovi prvého dejstva, to za 51 minút získal Tomic – 4:6.

V druhom sete Slovák opäť začal veľmi nevýrazne, keď pri úvodnom servise čelil dvom brejkbalom súpera, ale tentokrát si podanie dokázal udržať. Ďalej pokračovala šachová partia bez brejku až do šiestej hry, kedy sa prvýkrát z prelomenia servisu súpera radoval Kovalík. Set už dopodával a za 40 minút ho získal vo svoj prospech – 6:3.

Rozhodujúce dejstvo prinieslo naozaj napínavý boj. Obidvaja tenisti pokračovali z trendu z predošlých dvoch setov, ktoré vždy rozhodol len jediný brejk. Keď sa už zdalo, že by sa mohlo o postupujúcom rozhodovať až v tajbrejku, nezvládol v desiatej hre podanie Kovalík, keď Tomic v poradí druhý mečbal premenil na víťazstvo a postupové oslavy.

Aktuálne 228. hráča sveta čaká v boji o kvalifikačné finále držiteľ voľnej karty Austrálčan Tristan Schoolkate, ktorý je v rebríčku ATP až na 839. priečke. Schoolkate v prvom dueli vyradil v dvoch setoch Argentínčana Andreozziho.

Bernard Tomic (Aus.) – Jozef KOVALÍK (SR-14) 6:4, 3:6, 6:4