Home Najdôležitejšie Slovensko sa ujalo vedenia nad favorizovaným Španielskom: Prvý bod získala Kužmová!

Slovensko sa ujalo vedenia nad favorizovaným Španielskom: Prvý bod získala Kužmová!

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová

PRAHA – Slovenské tenistky vedú v úvodnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe nad Španielskom 1:0. O úvodný bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa postarala Viktória Kužmová, ktorá zdolala Carlu Suarezovú Navarrovú 6:2, 3:6, 6:3. V druhom singli si zmerali sily tímové jednotky Anna Karolína Schmiedlová a Sara Sorribesová Tormová.  


Kužmová začala proti Suarezovej Navarrovej ako z partesu, dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:0. Slovenka výborne podávala, mala navrch aj v dlhších výmenách od základnej čiary, vychádzali jej údery po čiare i obhodenia. Španielka, ktorá sa v Prahe lúči s aktívnou kariérou, v piatom geme otočila z 0:40 a odvrátila hrozbu “kanára”. Záver setu bol opäť v réžii Kužmovej, zakončila ho esom.

Viktória Kužmová sa teší po víťazstve nad Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou (Foto: TASR/AP – Petr David Josek)

V druhom dejstve Suarezová Navarrová zrýchlila hru, začala sa viac dostávať do výmen a vďaka rýchlemu brejku odskočila Kužmovej na 3:0. V piatej hre odvrátila brejkbal, následne predviedla dva suverénne gemy na servise a vynútila si tretí set. V ňom viedla Kužmová 3:1. Suarezová Navarrová síce vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Kužmovej.Kužmová: Tímové súťaže milujem

“Tímové súťaže milujem, či už to bol v minulosti Fed Cup alebo teraz Pohár Billie-Jean Kingovej. Teší ma, že mi kapitán dal dôveru a že som sa mu odvďačila ziskom bodu. Vyhovovalo mi, že som na kurt nastúpila ako prvá. V hľadisku bola výborná atmosféra, v rozhodujúcich momentoch ma podržal servis,” uviedla Kužmová v prvom pozápasovom rozhovore.

finálový turnaj Pohára Billy Jean-Kingovej – C-skupina:
SLOVENSKO – Španielsko 1:0 po úvodnej dvojhre
Viktória Kužmová – Carla Suarezová Navarrová 6:2, 3:6, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × one =