Home Najdôležitejšie O víťazovi rozhodne až štvorhra: Schmiedlová neuspela v maratónskom zápase proti Tormovej

PRAHA – Slovenské tenistky hrajú v zápase C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe so Španielskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre španielske farby sa postarala Sara Sorribesová Tormová, ktorá v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú po trojsetovej bitke 6:3, 3:6, 6:2.

V dueli medzi Schmiedlovou a Sorribesovou Tormovou to bol od začiatku boj o každú loptičku, diváci videli dlhé výmeny od základnej čiary. V úvodných štyroch gemoch si ani jedna z hráčok nedokázala podržať podanie. Ako prvá uspela pri vlastnom servise Schmiedlová, no Sorribesová Tormová v ďalších minútach získala štyri hry za sebou a tým aj prvý set.

Slovenka robila príliš veľa nevynútených chýb, vysoké topspiny súperky jej robili výrazné problémy. V druhom dejstve však Schmiedlová zlepšila servis, dokázala súperku pretlačiť vo výmenách a v dôležitých momentoch zahrať víťazné údery. Trikrát zobrala súperke servis a vynútila si tretí set. V ňom však mala navrch Španielka, ktorá Slovenku brejkla v prvom i siedmom geme. Za stavu 5:2 premenila vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu na 3:0.