Home Australian Open Slovenské sklamanie na Australian Open: Favorizovaný Molčan v Melbourne nezvládol poslednú prekážku

Alex Molčan, US Open 2023

MELBOURNE – V kvalifikačnom finále na Australian Open sa nedarilo Alexovi Molčanovi, ktorý v pozícii nasadenej štrnástky podľahol dvadsaťosmičke “pavúka” Indovi Sumitovi Nagalovi 4:6, 4:6.

Molčan ako prvý už v druhej hre zápasu stratil podanie, ale v piatej si požičané vrátil späť. O osude prvého dejstva rozhodla desiata hra, v ktorej si na 15 Molčan prehral podanie a úvodný set 4:6.

V druhom dejstve sme na prvý brejk čakali až do ôsmej hry, kedy Nagal zobral Slovákovi podanie a následne podával na víťazstvo v zápase. Molčan ale dokázal zabojovať a po odvrátení dvoch mečbalov otočil a ribrejkol súpera. Následne ale opäť nedokázal na podaní dominovať a aj keď od stavu 0:40 dokázal odvrátiť dva mečbaly súpera, ten tretí už nie a za hodinu aj 57 minút preňho zápas skončil prehrou.

muži – kvalifikácia – finále: Sumit Nagal (India-28) – Alex MOLČAN (SR-14) 6:4, 6:4