Home Najdôležitejšie Slováci v akcii: Pondelok 5. júna

Slováci v akcii: Pondelok 5. júna

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov.


Schmiedlová o vylepšenie grandslamového maxima

Pozornosť dnes budeme sústrediť na parížsky Roland Garros, kde naša singlová jednotka Anna Karolína Schmiedlová proti veľkej americkej favoritke a obhajkyni minuloročného finále zabojuje o vylepšenie svojho grandslamového maxima.

Hrunčáková na tráve po boku Mihalíkovej

Viktória Hrunčáková po boku s Terezou Mihalíkovou odštartujú trávnatú časť sezóny v britskom Surbitone.

Okrem toho dnes bude v akcii ďalšia 19 našich, držíme palce!



Roland Garros (18 022 000 EUR, antuka vonku) – Francúzsko

Juniorský Roland Garros – Francúzsko

  • 11:10 – Tyra Caterina Grantová (Usa – Q) vs Renáta Jamrichová (7.) – 1. kolo 4:6, 4:6
  • 16:30 – Renáta Jamrichová/Federica Urgesiová (Ita – 3.) vs Darja Suvirdjonková (Srb)/Amelia Waligorová (Bel) – 1. kolo 7:5, 6:2

ATP Challenger Heilbronn (145 000 EUR, antuka vonku) – Nemecko

  • 16:00 – Jozef Kovalík vs Maximilian Marterer (Ger) – 1. kolo 3:6, 6:2, 7:6(5)

ATP Challenger Prostějov (118 000 EUR, antuka vonku) – Česko

  • 16:00 – Lukáš Pokorný (WC) vs Dimitar Kuzmanov (Bul – 7.) – 1. kolo 1:6, 0:6

M25 Skopje (25 000 USD, antuka vonku) – Macedónsko

  • 14:30 – Pavel Gula vs Richard Antoni (Ger) – kvalifikácia 4:6, 3:6

M15 Nyiregyháza (15 000 USD, antuka vonku) – Maďarsko

  • 10:00 – Adam Gabor Szoke (Hun) vs Michal Krajčí (15.) – kvalifikácia 6:4, 0:6, 5:10
  • 10:00 – Lukáš Palovič (2.) vs Nicola Ion (Can) – kvalifikácia 6:1, 6:1
  • 10:00 – Joan Busoms Puig (Esp) vs Alfréd Almási (14.) – kvalifikácia 6:2, 6:1
  • 11:30 – Peter Naď vs Martin Zeljenka (Hun – 13.) – kvalifikácia 7:5, 6:3
  • 11:30 – Leonid Sheyngezikht (Bul – 4.) vs Jakub Kaťuch – kvalifikácia 6:4, 7:6
  • 12:30 – Krištof Minárik (8.) vs Adam Krischke (Cze) – kvalifikácia 6:2, 6:3
  • 12:30 – Oliver Pivník vs Radovan Michalík (11.) – kvalifikácia 1:6, 1:6
  • 14:00 – Lukáš Palovič (2.) vs Michal Krajčí (15.) – kvalifikácia
  • 15:00 – William Grant (Usa – 3.) vs Peter Naď – kvalifikácia
  • 15:30 – Krištof Minárik (8.) vs Ivan Kremenchutskyi (Ukr) – kvalifikácia
  • 16:30 – Peter Goldsteiner (Aut – 7.) vs Radovan Michalík (11.) – kvalifikácia

M15 Sarajevo (15 000 USD, antuka vonku) – Bosna a Hercegovina

  • 11:30 – Tomáš Lánik (7.) vs Sanjin Pavić (Bih) – kvalifikácia 6:0, 6:2
  • 13:00 – Dzenan Baković (Bih) vs Samuel Puškár (9.) – kvalifikácia 2:6, 0:6
  • 13:00 – Matthew Romios (Aus – 1.) vs Andrej Krajčík – kvalifikácia 1:6, 2:6



W100 Surbiton (100 000 USD, tráva vonku) – Veľká Británia

  • 13:00 – Freya Christieová (Gbr)/Ali Collinsová (Gbr) vs Viktória Hrunčáková/Tereza Mihalíková (2.) – osemfinále 6:4, 3:6, 4:10

W40 La Marsa (40 000 USD, tvrdý povrch vonku) – Tunisko

  • 11:15 – Maria Kozyrevová (Rus – 4.) vs Emma Tóthová (10.) – kvalifikácia 6:4, 5:7, 6:3

W25 Madrid (25 000 USD, tvrdý povrch vonku) – Španielsko

  • 10:00 – Katarína Strešnáková (1.) vs Zi Yi Gao (Chn – WC) – kvalifikácia 6:0, 6:2

W25 Poertschach (25 000 USD, antuka vonku) – Rakúsko

  • 09:00 – Anika Jašková (2.) vs Franziska Kremerskothenová (Ger) – kvalifikácia odložené

W15 Banja Luka (15 000 USD, antuka vonku) – Bosna a Hercegovina

  • 09:30 – Ada Piestrzynská (Pol – 1.) vs Adela Polakovičová – kvalifikácia 6:0, 6:1
  • 14:00 – Lana Stanišičová (Srb) vs Sára Šarinová – kvalifikácia 1:6, 1:6

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × three =