Home Australian Open Skvelý úvod nestačil: Kužmová na Australian Open stroskotala na čínskej prekážke

Viktória Kužmová

MELBOURNE – Slovenská kvalifikantka Viktória Kužmová ukončila svoje pôsobenie na úvodnom grandslame sezóny Australian Open hneď v prvom kole.

Kužmová, ktorá v trojkolovej kvalifikácii nestratila ani jeden set vstúpila do súboja s čínskou držiteľkou divokej karty Xiyu Wangovou nebojácne. Po brejku v druhej hre viedla razom už 3:0 a zdalo sa, že by mohla naplniť rolu miernej favoritky. Číňanka ale zabojovala a po odvrátení dvoch brejkbalov udržaným podaním vyrovnala na 3:3. O osude prvého dejstva rozhodla jedenásta hra, kedy si Kužmová čistou hrou prišla o podanie a za 50 minút prehrala vyrovnaný prvý set 5:7.

Druhé dejstvo prinieslo brejk v tretej hre, kedy si opäť Kužmová stratila servis, ale nevzdávala sa a odpovedala okamžitým ribrejkom a po udržanom podaní otočila na 3:2. Potom už ale opraty zápasu do rúk pevne uchopila jej súperka, ktorá získala štyri hry po sebe a za 31 minút ovládla druhý set 6:3. V ďalšom kole na Číňanku čaká česká tenistka Barbora Krejčíková, ktorá v úvodnom súboji s Petkovičovou stratila len dve hry.

Viktória Kužmová (Q) – Xiyu Wangová (Chi) 5:7, 3:6 za hodinu aj 21 minút