Home Australian Open Schmiedlová senzačný triumf nedotiahla: Bývalá svetová päťka obratom zarmútila Slovensko

Anna Karolína Schmiedlová

MELBOURNE – Po Viktórii Kužmovej neuspela v austrálskom Melbourne v úvodnom kole Australian Open ani Anna Karolína Schmiedlová.

Schmiedlová začala proti favorizovanej lotyšskej súperke Jelene Ostapenkovej veľmi dobre, keď po brejku v druhej hre zápasu vyhrávala razom 3:0. Niekdajšia svetová päťka ale okamžite zapla a po dvoch brejkoch a troch udržaných podaniach razom otočila na 5:3 vo svoj prospech. Schmiedlová sa ale nástupu súperky nezľakla a v desiatej hre po brejku vyrovnala na 5:5. O osude prvého setu musel napokon rozhodnúť tajbrejk, v ktorom síce Lotyška viedla 3:0, 5:1 aj 6:2, ale po 57 minútach sa napokon radovala Schmiedlová, ktorá po odvrátení dohromady až piatich setbalov triumfovala 9:7.

Druhý set začala lepšie Ostapenková, ktorá ako prvá v štvrtej hre dosiahla na brejk. Schmiedlová ale opäť ukázala veľkú bojovnosť a hnaná vpred slovenskými fanúšikmi, ktorých bolo na tribúnach počuť, v siedmej hre zobrala servis lotyšskej favoritke. Ostapenková ale lepšie zvládla koncovku setu, keď v desiatej hre premenila na podaní Schmiedlovej hneď prvý setbal na zisk setu a za 46 minút získala druhý set 6:4.

Rozhodujúce dejstvo sa už nieslo jasne v réžii bývalej svetovej päťky i keď v úvodných dvoch podaniach mala Schmiedlová na podaní Ostapenkovej až štyri brejkbalové príležitosti. Ani jednu z nich ale na brejk nepremenila a keď sama v štvrtej aj šiestej hre prišla o podanie tak rozhodujúci set suverénne ukoristila favoritka – 1:6.

Anna Karolína Schmiedlová – Jelena Ostapenková (Lat – 26.) 7:6(7), 4:6, 1:6 za dve hodiny aj 17 minút