Home Najdôležitejšie Skvelý prvý set nestačil: Molčan cez juhoamerického antukára do štvrťfinále v Riu neprešiel

Skvelý prvý set nestačil: Molčan cez juhoamerického antukára do štvrťfinále v Riu neprešiel

by Roderik Pastier
Alex Molčan

RIO DE JANEIRO – Slovenský tenista Alex Molčan vypadol v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v Riu de Janeiro. Deviaty nasadený hráč nestačil na Huga Delliena z Bolívie, ktorému podľahol v troch setoch 6:1, 2:6 a 2:6.


Molčan mal výborný vstup do zápasu, keď po dvoch čistých hrách na servise a druhom premenenom brejkbale viedol 3:0. Dellien získal prvý gem až v štvrtej hre prvého setu, ale v ďalšom priebehu úvodného dejstva ťahal výrazne za kratší koniec a po pol hodine prehrával 1:6.

V druhej sade sa hralo dlho bez brejkov, Molčan mal v piatom geme štyri brejkbalové príležitosti, ktoré trestuhodne zahodil. Následne platilo známe futbalové pravidlo nedáš-dostaneš, keď slovenský tenista vo zvyšku setu neuhral ani gem a bolo vyrovnané.

Do rozhodujúceho setu vstúpil Molčan brejkom, ale Dellien ihneď kontroval ribrejkom a podobne ako v sete číslo dva, získal juhoamerický antukár štyri hry v rade a postúpil do štvrťfinále.dvojhra – 2. kolo:
Hugo Dellien (Bol.) – Alex MOLČAN (SR-9) 1:6, 6:2, 6:2

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

dzowo2 23 februára, 2023 - 10:29 am

Čo je s tým Molčanom – nejako sa okolo tých jeho výsledkov len tak opatrne našlapuje, nikto to nechce nazvať pravým slovom – je to už pomaly dlhodobá katastrofa. Možno aj z úcty k Vajdovi, no fakt je, že každý čakal aj nejaké výsledky, nie len, že “sme na dobrej ceste”.
Molčan má zjavne problémy s psychikou, prakticky vždy keď mu niečo nevyjde, čo považuje za podstatné, tak koniec.

Reply

Leave a Comment

four × 3 =