Home Najdôležitejšie Ako mu pomáha práca s psychológom a kto má na starosti jeho financie? Carlos Alcaraz sa otvoril

Ako mu pomáha práca s psychológom a kto má na starosti jeho financie? Carlos Alcaraz sa otvoril

by Jaroslav Šípkar
Carlos Alcaraz

Španiel Carlos Alcaraz prehovoril o tom, ako mu pomáha práca s psychológom a kto mu spravuje jeho financie.


Carlos Alcaraz sa po zranení vrátil na súťažné kurty vo veľkom štýle. Na antukovom turnaji v Buenos Aires získal titul. Vo víťaznom ťažení pokračuje aj na antuke v Riu de Janeiro, kde zdolal Alvesa a vyhral aj piaty zápas v tomto roku.

Vlani sa ako 18-ročný stal historicky najmladšou svetovou jednotkou. Španielsky mladík prezradil, kto sa mu stará o financie. „Môj otec sa stará o finančné záležitosti,” priznal Alcaraz pre Vogue. „Som dosť mladý a mám svoje výstrelky, ale v skutočnosti som celkom normálny a skromný. Značkám a drahým autám sa veľmi nevenujem. Ak sa mi niečo páči, snažím sa kúpiť si to, ale nakoniec sa o všetko postará môj otec,” dodal.

Aktuálna svetová dvojka je nielen výborne fyzicky pripraveným hráčom, ale aj mentálne, čo je v športe a tenise obzvlášť mimoriadne dôležitým aspektom. V tomto smere vďačí mladík aj spolupráci s psychológom.

„Nemal som veľkú kontrolu nad svojimi emóciami. Veľmi často som sa hneval. Keď som mal 15 alebo 16 rokov, dosť často som hádzal raketami, alebo som ich lámal. Malo to na mňa zlý vplyv a ohrozovalo to moju hru. Vedel som, že sa v tomto smere musím zlepšiť,” spomínal Carlos Alcaraz.

„Vďaka Isabelle Balaguerovej som sa cítil oveľa lepšie. Cítiť sa pokojne v tak náročnom roku je nevyhnutné. A z môjho pohľadu je veľmi dôležité ísť na kurt s úsmevom a s pocitom šťastia. Pomáha to psychicky. Znamená to pre mňa veľa,” dodal Španiel.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − 12 =